3. 11. 2014
Blíži sa 31. ročník Malackej desiatky

Rekreačným i výkonnostným, mladším i starším bežcom netreba pripomínať, že začiatkom novembra, v sobotu 8. 11. sa uskutoční tradičný beh – Malacká desiatka. Hlavným organizátorom je Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ. Na organizácii podujatia sa však podieľajú aj ďalšie organizácie v meste. Už niekoľko rokov je tento obľúbený pretek súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára a Pohára Grand prix Záhoria. Súčasťou tohto preteku je i detský pretek Malacký kilometer, ktorý je súčasťou Detského bežeckého pohára.

Tohtoročný,  31. ročník Malackej desiatky bude iný. Zmeny vyplývajú z rekonštrukcie priestorov v ZŠ Záhorácka, ktoré Malacká desiatka  v minulosti využívala (kuchynka, šatňa-učebňa, toalety). V  letných mesiacoch sa tu uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia a dnes už priestory slúžia ako ďalšie z elokovaných pracovísk MŠ Kollárova. Ďalšou novinkou je obmena organizátorov podujatia. 

Tí sa  rozhodli presunúť trať Malackej desiatky do Zámockého parku. Tu pripravili trať dlhú tradičných 10 kilometrov, vedúcu  piatimi okruhmi po chodníkoch Zámockého parku. Pre dorastencov a juniorov je pripravený jeden okruh dlhý 2 km. Využije sa atletická dráha, priestory futbalového štadióna i objektu hádzanárskeho ihriska (šatne, sprchy, WC).

31. ročníkom Malackej desiatky si tiež pripomíname storočnicu organizovaného športu v Malackách. Organizátori dúfajú, že v deň pretekov (8. novembra), bude priať aj počasie. Srdečne pozývame rekreačných bežcov z Malaciek, z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia. Príďte si zabehať v krásnom prostredí Zámockého parku. Takisto pozývame aj obyvateľov a návštevníkov mesta, príďte povzbudiť bežcov a vytvoriť športovú kulisu ich bežeckým výkonom.

Text: P. Tedla (upr.), foto: -otano, tabu- (ilustr.)

 

Okrum Malackej X

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok