3. 11. 2014
Blíži sa 31. ročník Malackej desiatky

Rekreačným i výkonnostným, mladším i starším bežcom netreba pripomínať, že začiatkom novembra, v sobotu 8. 11. sa uskutoční tradičný beh – Malacká desiatka. Hlavným organizátorom je Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ. Na organizácii podujatia sa však podieľajú aj ďalšie organizácie v meste. Už niekoľko rokov je tento obľúbený pretek súčasťou Moravsko-slovenského bežeckého pohára a Pohára Grand prix Záhoria. Súčasťou tohto preteku je i detský pretek Malacký kilometer, ktorý je súčasťou Detského bežeckého pohára.

Tohtoročný,  31. ročník Malackej desiatky bude iný. Zmeny vyplývajú z rekonštrukcie priestorov v ZŠ Záhorácka, ktoré Malacká desiatka  v minulosti využívala (kuchynka, šatňa-učebňa, toalety). V  letných mesiacoch sa tu uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia a dnes už priestory slúžia ako ďalšie z elokovaných pracovísk MŠ Kollárova. Ďalšou novinkou je obmena organizátorov podujatia. 

Tí sa  rozhodli presunúť trať Malackej desiatky do Zámockého parku. Tu pripravili trať dlhú tradičných 10 kilometrov, vedúcu  piatimi okruhmi po chodníkoch Zámockého parku. Pre dorastencov a juniorov je pripravený jeden okruh dlhý 2 km. Využije sa atletická dráha, priestory futbalového štadióna i objektu hádzanárskeho ihriska (šatne, sprchy, WC).

31. ročníkom Malackej desiatky si tiež pripomíname storočnicu organizovaného športu v Malackách. Organizátori dúfajú, že v deň pretekov (8. novembra), bude priať aj počasie. Srdečne pozývame rekreačných bežcov z Malaciek, z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia. Príďte si zabehať v krásnom prostredí Zámockého parku. Takisto pozývame aj obyvateľov a návštevníkov mesta, príďte povzbudiť bežcov a vytvoriť športovú kulisu ich bežeckým výkonom.

Text: P. Tedla (upr.), foto: -otano, tabu- (ilustr.)

 

Okrum Malackej X

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok