23. 10. 2013
Biologický odpad nie je súčasťou objemného odpadu!

V pondelky 7. a 14. 10. sa v Malackách uskutočnil zber objemného odpadu. Avšak nezaobišiel sa  bez nerešpektovania inštrukcií, ktoré boli zverejnené v mestských médiách a vyhlásené v mestskom rozhlase.
Súčasťou objemného odpadu nie je biologický odpad! Ten by mali občania kompostovať, prípadne ho môžu voziť na zberné dvory na Hlbokej a Partizánskej ulici.

V rámci uvedeného zvozu objemného odpadu neznámi občania zrejme nechtiac založili čiernu skládku na rohu Novomestského a Štúrovej ulice. Ide o obrovskú hŕbu biologického odpadu pochádzajúci prevažne zo záhrad pri rodinných domoch.

Ak by sa podobný incident opakoval, MsP v spolupráci so správou zelene v Malackách môžu pristúpiť k namontovaniu fotopasce, ktorá sa stala účinným pomocníkom v boji proti čiernym skládkam.

Objemný odpad predstavuje nepotrebné, opotrebované, zastarané veci, ktorých sa občania potrebujú zbaviť. Sú to veci, ktoré majú väčšie rozmery a nemožno ich umiestniť do klasických zberných nádob. Ide napríklad o starý nábytok, koberce, zrkadlá, umývadlá, radiátory, vane, matrace a podobne.
Okrem biologického odpadu sem nepatrí stavebný odpad či elektroodpad, ale ani pneumatiky a chladničky. Stavebný odpad sa odoberá na obidvoch odpadových dvoroch, elektroodpad na odpadovom dvore na Partizánskej ul. v spoločnosti Tekos.

Text, foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok