8. 9. 2010
Biela brána opäť stojí
Biela brána, ktorú 22. marca tohto roku strhlo nákladné auto vyvážajúce kalamitné drevo, je opäť na svojom mieste. S jej rekonštrukciou začala spoločnosť Kovostav 10. augusta. Opravená bola časť muriva, vystavali sa stĺpy. Záverové kamene v podobe vázy sú použité pôvodné a rekonštrukciu si vyžiadali aj obe kovové krídla  brány. Vzhľadom na predchádzajúcu skúsenosť povolil Krajský pamiatkový úrad, aby boli krídla brány ukotvené do stĺpov a teda nebude potrebná horná spera brány. Práve ona bola príčinou poslednej havárie. Nákladné auto ju zachytilo nakladacou  „rukou“  a strhlo bránu so stĺpmi aj s časťou múrov. Náklady spojené s rekonštrukciou bude hradiť poisťovňa, v ktorej bola poistená spoločnosť vyvážajúca kalamitné drevo.

 
/iša/, foto: /vor/
Ďalšie
Doprava
10. 6. 2026
Môže autobus odísť zo zastávky skôr?

Nedávno sme do redakcie dostali sťažnosť na skorší odchod spoja Mestskej autobusovej dopravy (MAD)…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
História
10. 6. 2026
1000 míľ československých opäť dvakrát cez Malacky

Mesiac jún do Malaciek aokolia tradične prináša prinajmenšom dve významné podujatia, ktoré…

Zobraziť celý článok