19. 12. 2011
Betlehemské svetlo zavítalo aj do Malaciek

Nedeľňajšie popoludnie a večer (18. 12.) zo Zámockého parku sálala vianočná atmosféra. Aj v štvrtú adventnú nedeľu sem prišlo množstvo Malačanov, ktorí si neváhali ukrojiť svoj podiel vianočnej nálady. Možno im ju spríjemnila práve kapustnica z rúk primátora mesta J. Ondrejku, ktorá sa rozdávala zadarmo. V ovzduší sa miesilo množstvo vôní z cigánskych pečienok, medoviny či vína.  Na pódiu sa predstavovali rôzni umelci i vokálna skupina Sklo, Otto Weiter, gospelová skupina Mimicry, ale aj žiaci ZUŠ a Divadla na hambálku. Spred kaštieľa sa núkal nádherný pohľad na ľadovú plochu, na ktorej svišťal jeden korčuliar za druhým.

Drobci, ktorí so svojimi rodičmi navštívili toto celomestské podujatie organizované mestom a Mestským centrom kultúry, si prišli na svoje. Divadielko pod hríbikom pre ne zahralo dve predstavenia, o ktoré bol aj tentoraz veľký záujem. No a nejeden z nich sa pristavil aj pri betleheme so živými zvieratkami. Ako každý týždeň aj túto nedeľu primátor J. Ondrejka zapálil sviečku na adventnom venci. Aj tento rok malackí skauti priniesli betlehemské svetlo, ktoré sa roznáša do všetkých kútov sveta, a porozprávali o jeho symbolike.  Betlehemské svetlo prináša pokoj a mier z  rodiska Ježiša Krista. Každé odpálenie svetla odkazuje na prianie, aby sa mier šíril tak, ako sa šíri jeho plameň.

Za nami je teda aj štvrtá adventná nedeľa, my vás však už teraz pozývame na Trojkráľový koncert, ktorý sa uskutoční vo františkánskom Kostole Nepoškvrneného Počatia Panny Márie 6. januára o 16.30 h. Tešiť sa môžete na vokálno-inštrumentálne zoskupenie The Hope Gospel Singers and Band.
Celá redakcia mestských médií vám želá pokojné prežitie vianočných sviatkov.

Text: N. Slobodová; foto: -naty,tabu-

Ďalšie
Samospráva
2. 2. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent verejného obstarávania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Mestská polícia
2. 2. 2023
Výberové konanie: vedúci Oddelenia preventívnych aktivít Mestskej polície…

       Mesto Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie…

Zobraziť celý článok