25. 9. 2014
Benefičná výstava krášli kaštieľ

Včera sa v Malackom kaštieli uskutočnila vernisáž ďalšej zaujímavej výstavy. Ide o benefičnú výstavu s veľmi ľudským rozmerom. Nesie názov Staň sa anjelom. Vystavované obrazy sa dražia a výťažok poputuje na pomoc trom dievčatkám, ktoré majú rôzne postihnutia.

Diela venovali umelci z rôznych kútov Slovenska, ale aj Malačianky Eva Režná a Andrea Záhradníková. Ide o pestrú zmes rôznych výtvarných skvostov. Samotná Veronika Rusňáková, organizátorka výstavy, venovala do dražby sochu anjela zo skla, ktorá je podľa jej slov veľmi blízka jej srdcu, a misku rovnako zo skla, keďže práve práci s týmto materiálom sa umelkyňa venuje. Do výstavy prispela svojim dielkom aj Veronikina dcéra Vaneska. Ďalšie diela venovali Eva Bebčáková (obraz), Vladimír Burcl (keramika, drevo – misa), Marcela Burclová (drevená miska so sklom  s Tiffanyho vitrážou), Nikola Hergovičová (obraz), Eva Lauková (obraz), Jolana Palajová (obraz), František Paluška (obraz) a Josef Šarman (obraz).

Ktorýkoľvek z artefaktov môžete vydražiť a okrem toho, že získate originálny doplnok do svojho príbytku, prispejete na dobrú vec. Každá z postihnutých dievčatiek potrebuje finančné prostriedky na iné pomôcky, rehabilitácie, ošetrenia, preto im budú vyzbierané peniažky spravodlivo rozdelené. Ak máte záujem o niektorý obraz či iné diela, napíšte komentár na facebookovom profile Veronika Rusňáková alebo na  profile Veronika Rusňáková Skloart. Kontaktovať sa môžete aj na t. č. 0915 876 110. Dražba sa uskutočňuje do konca októbra.

Myšlienka usporiadania tejto výstavy sa zrodila už minulý rok. Mária Rusňáková v spolupráci s Veronikou Rusňákovou usporiadali koncert s názvom Anjeli pre Emku, kde sa dražil práve Veronikin anjel zo skla. Finančné prostriedky venovali ťažko chorej Emke. Umelkyňa prezradila, že táto myšlienka oslovila jej priateľov, ktorí chceli tiež venovať svoje dielo na dobrú vec. Veronika tak neváhala a na svete je výstava, ktorú môžete vidieť v Malackom kaštieli do 12. októbra.

Všetky diela nájdete aj na vyššie spomínaných facebookových profiloch. Otváracie hodiny výstavy sú vo štvrtok a v piatok od 16.30 h do 18.00 h a v sobotu a v nedeľu od 15.00 do 17.00 h. V inom čase je prehliadka možná na objednávku na t. č. 034 772 23 87.

Text, foto: N. Slobodová

 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok