V utorok 8. mája sa uskutoční už 40. ročník Behu oslobodenia a VI. ročník Pohára Centra voľného času pod záštitou Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ Malacky. Usporiadateľmi sú mesto Malacky, TJ STROJÁR, ŠK, AC, CVČ a AD HOC Malacky. Bežci sa budú prezentovať na futbalovom štadióne v Zámockom parku, ktorý je dejiskom tejto jubilejnej športovej udalosti pre deti i dospelých. Prezentácia bude od 8.00 do 9.30 h.
Na trasách rozličnej dĺžky (od 200 do 3000 m) pobežia vo viacerých vekových kategóriách chlapci, dievčatá, ale aj muži či ženy. Slávnostné vyhlásenie víťazov sa očakáva o 11.15 h. Žiactvo bude bojovať o Pohár Centra voľného času. Najlepších päť pretekárov v každej kategórii sa bude bodovať a súčet určí víťaznú školu.
Prví traja v každej kategórii získajú vecnú cenu a diplom. Vecnú cenu získa i najmladší a najstarší účastník pretekov. Ocenená bude i účasť rodín s najväčším počtom účastníkov (rodičia a deti). Riaditeľom behu je Anton Pašteka, tajomníkom Alžbeta Šurinová a hlavným rozhodcom Petr Filip.
-red- Foto: ilustr.
Záhoráčky v drese SR do 16 rokov
Štyri hráčky hádzanárskeho klubu TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník nastúpili vdrese Slovenska do 16…
Extraliga a neregistrovaní
Ženy MSK Malacky odohrali ďalšie zápasy stolnotenisovej extraligy. Zvýchodu si žiaľ, nepriniesli…