12. 5. 2022
Beh oslobodenia a Pohár Centra voľného času - výsledky
     Predpoludnie v sobotu 7. mája patrilo nadšencom behu. Atletická dráha v Zámockom parku privítala účastníkov jubilejného 50. ročníka Behu oslobodenia a 16. ročníka Pohára Centra voľného času. Hoci skoro ráno pršalo, do začiatku pretekov dážď ustal a napokon z toho bolo príjemné bežecké počasie. Na pretekoch sa zúčastnilo 205 bežcov nielen z Malaciek, ale aj zo Senice, Bratislavy, Lábu, Gajar, Jablonového, Záhorskej Bystrice, Plaveckého Štvrtka, Kostolišťa, Kútov a Veľkých Levár. Najmladších bežcov – predškolákov – bolo 32. Najstarší bežec Vojtech Planka zaznamenal svoj 333. štart, pričom jeho prvými pretekmi v živote bol pred rokmi práve Beh oslobodenia. 
     Víťazom blahoželáme a všetkým bežcom ďakujeme za účasť. Poďakovanie patrí aj organizátorom: mestu Malacky, Centru voľného času, TJ Strojár, AC Malacky a AD HOC. Za pomoc pri organizovaní ďakujeme aj Dobrovoľnému hasičskému zboru Malacky, Mestskej polícii Malacky a Červenému krížu. 
Ďakujeme aj našim partnerom: 123peciatky.sk za výrobu špeciálnej raznice na medaily pre najlepších bežcov a Raiffeisen Bank za poskytnutie cien pre najlepších bežcov. 


Najmladší žiaci (1. a 2. roč.)
1. Albert Šulík           SŠ sv. Františka Assiského, Malacky     
2. František Klíma                 ZŠ Záhorácka, Malacky               .
3. Matúš Kovarik                   ZŠ Štúrova, Malacky                
4. Filip Závadský                   ZŠ Záhorácka, Malacky               
5. Filip Krajčír                       ZŠ Záhorácka, Malacky               

Najmladšie žiačky (1. a 2. roč.)
1. Romana Habová                ZŠ Záhorácka, Malacky             
2. Mariana Habová                ZŠ Záhorácka, Malacky             
3. Júlia Januš                         ZŠ Záhorácka Malacky              
4. Nela Feherová                   ZŠ Štúrova, Malacky                  
5. Sára Pollaková                  ZŠ Záhorácka, Malacky             

Mladší žiaci I. (3. a 4. roč.)
1.Viliam Straský                    ZŠ Záhorácka, Malacky               
2. Richard Mráz                     ZŠ Štúrova, Malacky                    
3. Oliver Šmida                     I. ZŠ  Senica                                       
4. Erik Alexander Šimek         ZŠ Záhorácka, Malacky               
5. Alexander Veselý                SŠ sv. Františka Assiského, Malacky     

Mladšie žiačky I. (3. a 4. roč.)
1. Tamara Kožuchová           ZŠ Záhorácka, Malacky                       
2. Izabela Lukáčková            ZŠ Láb                                                   
3. Amélia Zelenáková           ZŠ Záhorácka, Malacky                   
4. Radoslava Hálková           ZŠ Jablonové                                        
5. Emilly Hladíková              ZŠ Záhorácka, Malacky                  

Mladší žiaci II. ( 5. – 7. roč.)
1. Matias Michalovič             ZŠ Štúrova,Malacky                       
2. Šimon Nehyba                  ZŠ Dr. J. Dérera, Malacky                         
3. Dominik Babela                SŠ sv. Františka Assiského, Malacky         
4. Oskar Zhao                       ZŠ Záhorácka, Malacky                  
5. Martin Šnegoň                  Gymnázium Malacky                           

Mladšie žiačky II. (5. – 7. roč.)
1. Regina Slezáková             SŠ sv. Františka Assiského, Malacky       
2. Andrea Mrázová               ZŠ Štúrova, Malacky                        
3. Lilly Zifčáková                 ZŠ Láb                                                  
4. Alica Vavricová                SŠ sv. Františka Assiského, Malacky        
5. Dominika Huská              ZŠ Záhorácka Malacky                  

Starší žiaci  (8. a 9. roč.)
1. Adam Boškovič                      ZŠ Dr. J. Dérera, Malacky                       
2. Teodor Volek                         ZŠ Záhorácka, Malacky                 
3. Alex Houndjo                        ZŠ Záhorácka, Malacky                 
4. Diego Kotlár                          SŠ sv. Františka Assiského, Malacky       
5. Tomáš Samelič                      ZŠ Záhorácka, Malacky                 

Staršie žiačky (8. a 9. roč.) 
1. Laura Sedláková                   ZŠ Záhorácka, Malacky                
2. Katarína Babjaková              ZŠ Záhorácka, Malacky                
3. Kristína Ella Kovářová           ZŠ Štúrova, Malacky                   
4. Ema Guzárová                      ZŠ Záhorácka, Malacky               
5. Sára Trimaiová                     ZŠ Dr. J. Dérera, Malacky                     

Dorastenci
1. Šimon Durák                        AC Malacky                                       
2. Ivan Sedlák                          Gymnázium Malacky                        
3. Timotej Roman Haba             AC Malacky                                      

Dorastenky
1.Timea Morávková                   Gymnázium Malacky                          

Ženy
1. Aneta Hollá                         AC Malacky                                       
2. Ivana Petrovičová               Malacky                                             
3. Ráchel Jurkovičová              Veľké Leváre                 .                                                             

Muži
1. Ján Beňa                             Malacky                                             
2. Pavol Petrovič                    Malacké šípy 
3. Michal Havlík                     Malacké šípy 

Predškoláci – chlapci
1. Pavol Petrovič                      MŠ Hviezdoslavova, Malacky
2. Alfréd Šulík                         cirkevná MŠ, Malacky
3. Tadeáš Haba                        MŠ J. Kollára, Malacky

Predškoláci – dievčatá
1. Simonka Kožuchová           MŠ J. Kollára, Malacky
2. Šarlota Habová                   MŠ J. Kollára, Malacky
3. Amálka Pauková                MŠ Odborárska, Bratislava 

Najmladšia účastníčka 
Alica Vojčíková, necelé 2 roky 

Najstarší účastník
Vojtech Planka, BKVP Malacky, čoskoro 67-ročný

Pohár Centra voľného času 
1. ZŠ Záhorácka, Malacky                  58 bodov
2. ZŠ Štúrova, Malacky                       21 bodov
3. SŠ sv. Františka Assiského, Malacky 18 bodov 
4. ZŠ Dr. J. Dérera, Malacky                10 bodov
5. ZŠ Láb                                            7 bodov
6. I. ZŠ Senica                                     3 body
7. ZŠ Jablonové                                    2 body
8. Gymnázium Malacky                         1 bod

Text: -red-, foto: N. Jánošová a S. Osuský

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok