3. 10. 2007
BAX – policajná akcia v školách

3. 10. sa v ZŠ Štúrova a v oboch malackých gymnáziách uskutočnila preventívna akcia BAX. Jej aktérmi boli piati príslušníci MsP, deviati štátni policajti s ôsmimi špeciálne cvičenými psami na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Cieľom BAX-u bolo zistiť, či žiaci a študenti neexperimentujú s drogami aj na pôde školy. 

 

Termín akcie bol utajený. Riaditelia škôl sa o nej dozvedeli až po príchode policajtov. V ZŠ Štúrova špecialisti a psy v šatni objavili injekčnú striekačku so zataveným koncom, ktorá by mohla slúžiť na prenos pervitínu. Látka sa však nenašla a podľa R. Strihovského z policajného zboru mohlo ísť aj o výsledok detskej hry. Psy opakovane označili aj kryt na toaletný papier na dievčenskom WC, v ktorom sa však nič nenašlo.

 

„Takéto akcie vítame. Ak by sme mali niečo proti, bol by to úzkoprsý pohľad. Akcia bude na žiakov pôsobiť preventívne. V prípade, že by mali hlavne starší pokušenie s drogami experimentovať, takéto „razie“ ich môžu odradiť,“ povedal riaditeľ školy D. Šuster.

 

Akcia sa presunula do areálu Gymnázia na Ul. 1. mája, kde sa práve konali športové hry za účasti žiakov z iných škôl. Riaditeľka E. Krajčírová bola zaskočená, že práve v tento pre školu slávnostný deň sa preventívna akcia koná, no súhlasila, aby psy prehľadali skrinky na odkladanie vecí. Nič nenašli.

 

Rovnako „čisté“ bolo aj Gymnázium sv. F. Assiského. To zase žije prípravou zajtrajších osláv 80. výročia založenia školy. Podľa riaditeľky M. Šimkovej čakajú až 180 hostí. „Máme tu frmol, ale nech sa páči, urobte, čo treba,“ odsúhlasila prehliadnutie šatní a sociálnych zariadení. 

 

Podľa V. Kunáka, vedúceho oddelenia preventívnych aktivít MsP, sú lepšie preventívne opatrenia ako represívne. Na BAX nadviaže šnúra prednášok z cyklu Malacky – dobré miesto pre život, ktoré pre ôsmakov od budúceho týždňa pripravili príslušníci MsP.  S preventívnymi raziami v školách chcú policajti pokračovať.

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok