19. 2. 2024
Barbora Bezáková hrá v ďalšom seriáli

Herečku Barboru Bezákovú, ktorá je pôvodom Malačianka, opäť vidíme na obrazovkách TV Markíza. Predstavuje sa v novom dramatickom seriáli Zrada, kde stvárňuje vedľajšiu postavu Mii Večernej. Prvú časť odvysielala televízia v pondelok 5. februára. Dnes (19. februára) môžete vidieť už tretiu časť.

         Psychologická dráma Zrada je adaptáciou britského seriálu Doctor Foster: A Woman Scorned v hlavných úlohách s hercami Klárou Issovou a Milanom Ondríkom. Séria má 10 dielov a Barboru máme šancu vidieť desať pondelkov v rade. Ide o licenčný formát v slovenskom spracovaní, v réžii Branislava Mišíka.

         Barborky sme sa spýtali, prečo by si diváci mali pozrieť Zradu. Pretože ich okrem veľmi pútavého príbehu čaká aj luxusné herecké obsadenie. Milan Ondrík, Klárka Issová a mnohí ďalší herci boli aj pre mňa od začiatku známkou kvality,“ povedala pre malacké médiá mladá herečka.

         Barbora pôsobila počas strednej školy v Divadle na hambálku v Malackách, ale divadelné začiatky tu zažívala už ako malé dieťa a neskôr ako tínedžerka, neskôr vyštudovala JAMU (Janáčkovu akadémiu múzických umení) v Brne. Vďaka dlhodobému pobytu v Čechách aj nespornému talentu vie Barbora plynule hovoriť po česky. Hráva v českých divadlách a strihla si napríklad aj epizódnu úlohu v českom seriáli Specialisté.

            Do povedomia divákov na Slovensku sa dostala najmä vďaka seriálu Druhá šanca (2022), odkiaľ si ju pamätáme ako lekárku Lujzu. V novom seriáli sa stáva pacientkou. Moja postava – Mia Večerná – je na prvý pohľad obyčajné mladé dievča. Napriek svojmu drsnému vzhľadu sa nedokáže postaviť zoči-voči problémom vo vzťahu s partnerom. Cíti sa unavená a jej život je stereotyp. A v tomto období života stretáva doktorku Polákovú (Klára Issová), ktorá jej síce pomôže, ale spôsobom, s ktorým Mia nie úplne súhlasí,“ načrtla herečka a pochválila sa, že dnes má za sebou aj jednu z hlavných úloh vo finálnej sérii českého seriálu Poslední polda na TV Prima. Ten by mala televízia vysielať už čoskoro.

            Barborke želáme veľa šťastia do ďalších pekných hereckých úloh a tešíme sa z jej úspechov.  

Text: N. Jánošová, foto: archív BB, TV Markíza

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok