10. 2. 2012
Baba cup už tento víkend

V sobotu 11.2. sa bude konať už štvrtý ročník najobľúbenejších snowboardových a freestyle lyžiarskych závodov v Bratislavskom kraji. Podujatie pod názvom Baba cup sa začne od 11:00 v lyžiarskom stredisku Pezinská Baba.

Bratislavská župa je spoluorganizátorom akcie. „Našim cieľom je podporovať športové aktivity u detí a mládeže. Táto akcie je ďalšia z radov, kedy im môžeme zábavnou formou predstaviť zimné atraktívne a svojim spôsobom aj adrenalínové športy,“ poznamenal bratislavský župan Pavol Frešo. Podľa organizátora akcie Petra Vrbického je pre účastníkov pripravených množstvo zaujímavých atrakcií a prekážok. Záujemcovia si tiež môžu vyskúšať snowboardy z požičovne zadarmo, a to za asistencie skúsených inštruktorov, ktorí poradia ako sa najrýchlejšie a čo najbezpečnejšie naučiť jazdiť, či už po svahu alebo po prekážkach. Aj tohtoročnou atrakciou je otvorenie snowskateboardovej školy, ktorá je voľným pokračovaním projektu skateboardskola.sk. „Závod sa najmä pre mladšie vekové kategórie stáva čoraz atraktívnejším, o čom svedčí každý rok sa zvyšujúce množstvo pretekárov,“ dodal župan Pavol Frešo.

Baba cup je závod kategórií snowboard, freestyle lyžovanie a snowskateboardu. Jazdí sa o najlepší trik počas trvania závodu. Pretek má tiež ženskú kategóriu. Každý závod je doplnený hudobnou produkciou a odborným komentátorom. Lyžiarske stredisko Pezinská Baba je najbližším zimným strediskom pre občanov Bratislavského kraja, takže je sledované množstvom divákov, ktorí každoročne tento závod navštívia. Toto podujatie je hlavne podujatím na oboznámenie detí a mládeže s adrenalínovými športmi a tiež možnosťou začleniť sa do komunity skúsených športovcov, pod ktorých vedením sa môžu dopracovať k lepším výsledkom alebo pretekárskej činnosti.

– BSK –

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok