31. 7. 2014
August plný podujatí

Letné prázdniny sa preklápajú do svojej druhej polovice, ale kultúrne leto ešte ani zďaleka nie. Bohatý program, ktorý pripravilo Mestské centrum kultúry v Malackách a iné subjekty, nás čaká aj v auguste a tiež v septembri.

Augustový program odštartuje 2. 8. silné podujatie Fun rádio Dohoda, ktoré sa v Zámockom parku koná po tretí raz. „Záhorie navštívi osvedčený výber najlepších domácich interpretov,“ prezrádzajú organizátori. Zábava by sa mala rozprúdiť už o 14-tej hodine. Brány areálu sa však otvoria už na pravé poludnie. V Malackách môžeme očakávať naozaj tých najlepších z najlepších v rámci slovenskej populárnej scény: Richard Müller, Majk Spirit, EGO, skupiny HEX, Polemic, AMO & Band. Úvod letného žúru bude patriť rockovým kapelám Metafora, Rock Reunion a  Frequency. Naopak v nočných hodinách si prídu na svoje priaznivci tanečnej hudby. O poriadnu open-air diskotéku sa postará rezidentný dídžej Fun rádia Milan Lieskovsky.

Počas augusta pokračujú nedeľné Rozprávkovo-hudobné popoludnia. Tú najbližšiu 3. 8. sa o 17-tej predstaví Teátro Neline s rozprávkou Uštrikovaná rozprávka. O 18-tej začne koncertovať mladá speváčka z Malaciek Lucia Adamovičová.

Nebudú chýbať ani letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Tie sa uskutočňujú každú nedeľu o 14-tej. Zraz je vždy pred Malackým kaštieľom. Dozvedieť sa môžete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú.

Pripomíname aj aktuálnu výstavu v Malackom kaštieli, s názvom Návraty v čase, ktorá je predĺžená. Autormi obrazov sú umelci združení v ARTEFAKT-e, združení nezávislých výtvarníkov. Umelci Jozef Práznovský, Ján Remiš, Ondrej Štalmach a Vladimír Mičienka predstavujú svoje diela Malačanom do polovice augusta.

12. augusta sa uskutoční podujatie, ktoré v júli zožalo veľký úspech. Ide o Historické potulky Malackami. Prehliadka mesta a jeho pamiatok sa začína o 19-tej na lúke pri mlyne.

Pokračujú aj koncerty vo františkánskom kostole, ktoré sa konajú vždy každú druhú stredu o 17-tej. V auguste (13. 8.) sa vám hrou na gitare a flaute predstavia Natália Filová a Janka Stehlíková. 27. 8. sa uskutoční huslový recitál Evy Zaicovej.

V polovici mesiaca (16. 8.) nás čaká zaujímavé spojenie dvoch podujatí. V centre Malaciek sa uskutoční Malacká šošovica a UV_festival. Akcie organizujú malacké občianske združenia, ktoré sľubujú, že zažijeme niečo, čo tu ešte nebolo. „Po dvoch rokoch sa presúva UV_festival, ktorý organizuje OZ UV z Rohožníka do centra na Sasinkovu ulicu. Podujatie je plánované od 11.00 do 24.00 h. Súbežne od 9.00 h do 15.00 h budú môcť návštevníci ochutnať z Malackej šošovice – tradičných handmade trhov spojených s prezentáciou šikovných ľudí, zdravého životného štýlu, sprievodných aktivít. Vyše dvadsať predávajúcich bude sústredených pred ŠH Malina,“ prezradili organizátori.

Koncom  augusta (23. 8.) organizuje Obvodná poľovnícka komora Malacky a Slovenský poľovnícky zväz Okresná organizácia Malacky Poľovnícky deň. Dejiskom sa opäť stane Zámocký park. Už minulý rok privítali Malačania túto akciu s nadšením, tak si ju tentoraz nenechajte ujsť ani vy.

Záver letných prázdnin bude patriť motocyklovým pretekom, ktoré sa minulý rok vrátili do Malaciek po 29-tich rokoch. Toto podujatie s názvom Memoriál Arnolda Gašpara sa uskutoční  31. augusta. Celú históriu Malackých pretekov odštartoval v roku 1971 vtedajší riaditeľ Arnold Gašpar. S jeho menom je spätá celá história okruhu. Súčasní organizátori z Racing Clubu Záhorák si týmto podujatím zároveň ctia jeho pamiatku.

Okrem uvedených podujatí sa počas pracovných týždňov uskutočňuje množstvo aktivít. Ide napríklad o kurz flamenca, jogu po holým nebom či babince na rôzne témy. Všetky podrobnosti nájdete na stránke mestského centra kultúry www.mckmalacky.sk.

Prajeme vám krásny august!

Text: N. Slobodová, foto: -naty/tabu/mija-

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok