12. 7. 2013
Arteterapia na Kultúrnom lete – prečo nie?

Už tretí rok si medzi podujatiami malackého Kultúrneho leta našla svoje miesto aj arteterapia. Uzdravovanie tela i duše kreatívnou tvorbou je niečo, čo si školiteľka Andrea Záhradníková Krajčírová vyskúšala najprv sama na vlastnej koži a dnes sa o svoje poznatky delí s tými, čo chcú zaloviť vo svojom vnútri a vydolovať skryté bolesti, hnevy, komplexy, choroby, alebo len tak dať priechod fantázii bez obáv o umeleckú hodnotu výslednej práce.

„Keď ľudia dostanú farbičky a prázdny papier formátu A3, niekedy sa zháčia. Uvedomia si, že naposledy možno kreslili v škôlke a myslia si, že to nevedia. Keď stratia zábrany, neraz sú sami prekvapení výsledkom, ku ktorému sa dopracovali,“ hovorí pani Andrea. „Vždy začíname meditáciou, aby sme sa ponorili do seba. Témy sú voľné, ale kto sa chce posúvať ďalej, tomu ich aj zadávam. Ak si niekto netrúfa kresliť sám, môže vyfarbovať predkreslené mandaly,“ vysvetľuje školiteľka.

Počas práce a po jej skončení nasleduje spoločná alebo individuálna analýza niektorých kresieb. Z výsledkov sa dá vyčítať všeličo – psychický stav autora, ale aj zdravotný problém. „Kto chce, s tým môžem rozobrať jeho kresbu aj medzi štyrmi očami,“ nabáda odborníčka nesmelších a pripomína, že hoci arteterapia pre dospelých v Zámockom parku trvá v sobotu 13. 7. od 10.00 do 18.00 h, môžete sa kedy chcete pripojiť a kedy chcete aj odpojiť. Sedenie je úplne voľné. Ďalšiu možnosť zapojiť sa máte až 10. augusta!

Text: T. Búbelová; Foto: www.indriel.sk  

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok