27. 11. 2013
Anjeli pre Emku

Emka má päť rokov a jej životným spoločníkom je veľa nepríjemných chorôb. Do ticha ju ponorila úplná hluchota a k posteli pripútala detská mozgová obrna. Zlepšiť kvalitu života jej môžu pomôcť liečenia, ktoré si však, žiaľ, jej rodina musí financovať sama. Ich cena sa šplhá do tisícov eur, ktoré chýbajú v rodine, kde pracuje len otec a mama musela odísť zo zamestnania a naplno sa venuje dcérke.

Emkin príbeh i jej anjelská tvárička zaujali Máriu Rusňákovú z Malaciek, ktorá sa rozhodla niečo urobiť, nečakať na priazeň osudu a adresne podať pomocnú ruku hneď. „V predvianočnom čase, keď sa častejšie zamýšľame a sme náchylní deliť sa s tými menej šťastnými a obdarenými, vás všetkých pozývam na povznášajúce stretnutie s krásnou hudbou, so známymi i menej známymi spevákmi a hudobníkmi, ale aj s malou Emkou a jej rodinou,“ prihovára sa nám organizátorka benefičného koncertu s názvom Anjeli pre Emku, ktorý sa uskutoční v Kultúrním domečku (kine) v Malackách v sobotu 14. decembra o 15.00 h.

„Nechcem robiť bežnú zbierku. Ihneď na podujatí Emkinej rodine odovzdáme celú sumu, ktorá sa vyzbiera od dobrovoľných účastníkov a pozvaných hostí benefície,“ dodáva presvedčivo. Bonusom navyše je dar od Veroniky Rusňákovej – sklenený anjel, vyrobený spôsobom spekania skla, farebného skleneného piesku a zlata, ktorého táto mladá a talentovaná umelkyňa venuje do dražby. „Výťažok z nádherného umeleckého predmetu, ktorého predajná cena je 390 € a vyvolávacia cena 190 €, je určený výlučne pre Emku na úhradu jej liečebných nákladov,“ hovorí Mária Rusňáková, ktorá dražbu skleneného anjela zaradila do programu benefičného koncertu.

„Tešíme sa, že naše pozvanie prijal známy muzikálový spevák Janko Slezák, jeho kolegyňa Jana Lieskovská, spevácke štúdio La Musica pod vedením Janky Škultéty, medzi ktorými je aj rodáčka z Malaciek Simona Rusňáková a ďalší. Benefičný koncert odmoderuje Andy Timková,“ delí sa s dobrými pocitmi Mária Rusňáková.  Dajme šancu tomu dobrému v nás, otvorme srdce a príďme sa pozrieť do očí Emke, ktorá má napriek ťažkostiam iskričky v očiach ako všetky ostatné deti…

Text: T. Búbelová, foto: M. R. 

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok