13. 10. 2011
Alternatívnu kultúru prinesie multižánrový LIVEPARK

Prvý lokálny festival alternatívnej kultúry sa podujalo v Malackách zorganizovať občianske združenie PATAPUF, ktoré vzniklo v roku 2010. Založili ho ľudia s prevažne technicky zameranou profesionálnou orientáciou, ktorí však majú radi kultúru v jej rôznych podobách, a preto ju chcú rozvíjať a rozširovať vo svojom okolí, rovnako ako podporovať zaujímavé projekty v rôznych oblastiach. Majú pocit, že alternatívnej kultúry je v Malackách menej a chcú sa pokúsiť  jej deficit zaujímavo vyplniť.   

Multižánrový LIVEPARK ako zahrievacie kolo
“V Malackách organizujeme projekt multižánrového podujatia LIVEPARK, ktoré sa uskutočni 15. 10. v priestoroch kina a Spoločenského domu (SD) MCK. Pôjde o multimediálne podujatie s prednáškami, výstavou, hudobnou produkciou a podobne,“ priblížil pre MH Malačan a jeden zo zakladateľov Juraj Pikulík. „V hlavnom programe v priestoroch kina v čase medzi 14.00 a 18.00 h 
získate možnosť zažiť africkú Ugandu prostredníctvom fotografií a autorského rozprávania Róberta Melichera, ktorý porozpráva o mieste, kde sa každému zmení svet. Michal Šturc, špecialista na gurmánsku kávu, ktorý kvôli nej prešiel 42 krajín v  Európe, Južnej a Strednej Amerike, Ázii, USA, Karibiku, Austrálii, Novom Zélande či Francúzskej Polynézie, priblíži svet kávy a vysvetlí, že nie je káva ako káva,“ pozýva na zaujímavé stretnutie jeden z jeho organizátorov.

Aj na ekologické témy
PATAPUF a jeho členovia predstavia Malačanom aj ekologické združenie EkoJany,  ktoré pôsobí v Moravskom Sv. Jáne. EkoJany, to je skupinka dobrovoľníkov, ktorí vo svojom voľnom čase nemajú problém chytiť sa lopaty a bez nároku na honorár spraviť niečo, čo nášmu prostrediu a aj nám prospeje. V minulosti organizovali akcie s názvom Vyčistime naše lesy, dokonca sa pustili aj do zreštaurovania a opravy studienky v Moravskom Sv. Jáne. Cieľom aktivistov EkoJany je ukázať ľuďom to, že je potrebné starať sa o čistotu nášho okolia a posunúť myslenie ľudí v tomto smere o poriadny kus ďalej.  Ukázať, že sa s tým dá niečo urobiť a stačí len chcieť. A hlavne, že to má zmysel.

Viete, čo je GTD, ZTD či pomodoro?
Ako vám môže pomôcť timemanagement a pomodoro? Pomodoro technika tu je už dvadsať rokov, no málo sa o nej hovorí. Čo to vlastne pomodoro je? Ako ju kombinovať s metódami ako GTD (Getting Things Done – systém pre manažment času a cieľov) či ZTD (Zen to done – systém desiatich jednoduchých návykov na zlepšenie produktivity a osobnej rovnováhy)? Je to 5 jednoduchých krokov, keď potrebujete podať výkon, ale aj spôsob, ako do práce začleniť pravidelný rytmus. Pomodoro je metóda vhodná pre každú vekovú skupinu, pracovnú pozíciu, freelancera, ale aj študenta.

Hlavný večerný program v SD MCK
Po 18.00 h sa hlavný program presunie do priestorov spoločenského domu, kde sa bude dovtedy konať sprievodný program, ako workshopy tvorby módnej návrhárky, grafičky, dizajnéra, výstava fotografií, obrazov, premietanie animovanej tvorby. Nájdete tam prezentáciu vydavateľstva GERGAZ, jediného hudobného vydavateľstva elektronickej hudby na Záhorí, ktoré je známe i vo svete. Vypočujete si príbeh o tom, ako vzniklo a ako funguje také vydavateľstvo v našich podmienkach, čo treba na to, aby také vydavateľstvo fungovalo. Prinesú  workshop, na ktorom záujemcom odprezentujú svoju techniku. Účastník sa dozvie, ako vzniká elektronická hudba, vnikne do celého procesu s možnosťou zoznámiť sa s používanými nástrojmi, gramofónmi a rôznymi inými „mašinkami“. Na záver programu sa môžu hostia tešiť na vernisáž, bude to hudobná prezentácia projektu Global Optimistic a  jedinečná príležitosť zažiť v Malackách dvojicu producentov, ktorí sa tento rok predstavili s projektom Global Optimistic aj na Festivale Sziget, jednom z najväčších hudobných podujatí v Európe.  Viac informácií o podujatí nájdete na www.livepark.skwww.patapuf.sk.

Juraj Pikulík/-red-

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok