12. 11. 2019
Ako si adoptovať psa z Karanténnej stanice?
Karanténna stanica v Malackách dlhodobo avizuje preplnené koterce. Nie všetky psíky, ktoré sa dostanú do útulku, majú šťastie nájsť si nový domov. Niektoré čakajú na majiteľa aj niekoľko mesiacov. S ohľadom na blížiacu sa zimu sa karanténna stanica snaží umiestniť chlpáčov čo najskôr. Adopciou uvoľníte miesto pre ďalšie odchyty, no hlavne pomôžete opustenej duši.

Ak sa vám zapáči niektorý zo zverencov, stačí osloviť správcu útulku a dohodnúť si osobnú schôdzku. Zvieratko vám predstavia na krátkej prechádzke. Podstatou venčenia je zoznámenie nového majiteľa a psa v neutrálnom prostredí, oboznámenie záujemcov s povahou a špecifickými požiadavkami útulkáča. Každý psík si zaslúži dobrý domov, no dôležité je vyberať nielen srdcom, ale aj rozumom. Pes sa do karanténnej stanice vrátiť nedá. Záujemca by mal vedieť, čo od psíka očakáva a koľko času mu dokáže venovať.  

Do nového domova odchádza každý pes očkovaný proti besnote, zbavený vnútorných i vonkajších parazitov, začipovaný a kastrovaný. Prioritou útulku je nevystavovať zvieratá zbytočnému stresu či možným infekciám. Kastrácia sa preto plánuje tak, aby pes odchádzal do nového domova ihneď po zákroku. Proces osvojenia trvá asi týždeň, v závislosti od voľných termínov u veterinárneho lekára. Pri prevzatí psíka je účtovaný adopčný poplatok 50 eur, ktorý zahŕňa náklady na stravu a veterinárne ošetrenie vrátane spomínanej kastrácie.  

V prípade, že v karanténnej stanici spoznáte vlastného psíka, treba ako prvú informovať Mestskú políciu v Malackách. Karanténna stanica následne zhotoví potvrdenie o počte dní a veterinárnych úkonoch, ktoré boli psovi poskytnuté. Za každý deň v karanténnej stanici je účtovaný poplatok 3 eurá. S dokladom sa majiteľ dostaví do podateľne Mestského úradu v Malackách, kde uhradí náklady a prevezme si chlpáča v útulku.

Psy, ktoré aktuálne potrebujú domov, nájdete na sociálnych sieťach Karanténnej stanice.

Kontakty: mail: ksmalacky@gmail.com, facebook: Karanténna stanica Malacky

L. Wernerová
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok