1. 3. 2012
Ako ďalej s povolenkami do vojenských lesov

Povolenky sú hotové po č. 396

Povolenia na vstup do vojenských obvodov na základe žiadostí Malačanov s pôvodnou (trojročnou) platnosťou sú vyhotovené až po číslo 396. Obyvatelia si môžu po ne chodiť do Klientskej kancelárie MsÚ (priehradka Životné prostredie) od 12. marca.

Žiadosti o povolenie na vstup do vojenských obvodov od č. 397 budú vydané v zmysle platnej novely zákona o vojenských obvodoch s platnosťou do 30. júna 2012. Tieto žiadosti môžete stornovať v klientskej kancelárii, pričom dostanete naspäť kolok v hodnote 4,50 €.
 

Na vstup do vojenských obvodov od 1. júla tohto roka nebudeme potrebovať povolenie. Od tohto dátumu nadobudne účinnosť novela zákona o vojenských obvodoch, ktorú 29. 2. schválil parlament a prelomil tak prezidentovo veto. Čo však s tými, ktorí si už povolenie na tri roky vybavili, alebo majú podanú žiadosť? Odpovede sme zisťovali u pracovníčky klientskeho centra MsÚ V. Lapinovej.

„Dôležité je uvedomiť si, že do 30. júna tohto roka je na vstup do vojenských lesov povolenie potrebné. Kto chce chodiť na vychádzky na bicykli či pešo do letných prázdnin, povolenie ešte využije. Tí, čo ho už majú vydané a mienili chodiť až v lete na huby, majú smolu. Kolok ani poplatok zaň im už nikto nevráti, aj keď vydané povolenie nevyužijú,“ vysvetlila V. Lapinová.

Šancu na vrátenie kolku v hodnote 4,50 € môžu využiť aspoň tí, ktorí síce majú podanú žiadosť o povolenie na vstup do vojenských obvodov, no ešte im samotné povolenie nebolo vydané (č. 204 a viac), ale len v tom prípade, ak nemienia tzv. „vstupku“ využiť do 30. júna. „Kto chce využiť možnosť vrátenia kolku a stornovania svojej žiadosti, môže prísť do klientskeho centra MsÚ, a tak požiadavku nahlásiť pri priehradke s označením Životné prostredie,“ pozýva V. Lapinová.

Text, foto: T. Búbelová  

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok