19. 12. 2022
Akadémia Samuela Piaseckého: vynikajúce výsledky

Zverenci nášho úspešného reprezentanta a olympionika Samuela Piaseckého z jeho akadémie športovej gymnastiky v Malackách majú za sebou úspešné majstrovstvá Slovenska. Zo šampionátu si priniesli poriadnu nádielku medailí a pekných umiestnení. Malackí gymnasti sa zároveň stali najlepším tímom.

V kategórii mladších žiakov B (10 – 12 rokov) sa na 2. priečke umiestnil Oliver Novotný. V  najmladších žiakoch (do 9 rokov) získal bronzovú medailu Maxmilián Kroman, pričom kvalitné výkony predviedli aj Alex Nižňanský (5. miesto) a Dávid Piasecký (6. miesto).

V rámci Memoriálu Ladislava Kornoša, kde sa deti umiestňujú podľa ročníka narodenia  získal O. Novotný 2. miesto (r. 2012), A. Nižňanský takisto 2. miesto (r. 2013), M. Korman 2. miesto a D. Piasecký 3. miesto (obaja r. 2014). Alex sa taktiež stal víťazom Slovenského pohára. „Výsledky hodnotím pozitívne. Deti sa pre vysokú chorobnosť pred súťažou nepripravovali podľa predstáv. Sme radi, že sa vôbec zúčastnili a nezostali pre choroby doma,“ vyjadril spokojnosť hlavný tréner S. Piasecký.

Gymnastika to v našom meste nemá ľahké: konkurencia ďalších športov je vysoká a hoci deti o gymnastiku ako o doplnkový krúžok majú záujem, no trénovať s cieľom zúčastniť sa na súťažiach – to už je iná káva. Je to tak trochu paradox, pretože kým u nás sa športová gymnastika trápi a klub od pandémie bojuje o prežitie, v hlavnom meste mnohé kluby neprijímajú ďalšie deti z kapacitných dôvodov.

Napriek menšiemu počtu detí (pretekárov je osem) sa aj tak akadémii v celoslovenskej konkurencii darí. Decká bodujú a prinášajú naozaj veľké úspechy. „Deti sú ešte malé, pomaličky sa zostavy sťažujú. Pre nás je dôležité, že chodia cvičiť. Budúci rok niektoré  prejdú do vyšších vekových kategórií, čím sa zostavy sťažia, a to nám prinesie nové výzvy a plno práce,“ hodnotí S. Piasecký.

V ďalšom roku čaká jeho zverencov 5 kôl Slovenského pohára a majstrovstvá Slovenska. Chceli by vyskúšať aj zahraničnú súťaž. Akadémii blahoželáme k úspechom a držíme palce do ďalšieho obdobia.

Ďalšie informácie: www.piaseckyacademy.sk

Text: J. Hargaš, foto: M. Illik

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok