23. 1. 2020
Aj v tomto roku sa budú opravovať plynovody

Spoločnosť SPP-distribúcia informovala, že aj v tomto roku budú pokračovať opravy plynových rozvodov v Malackách. Práce sa začnú už v najbližších týždňoch, budú pomerne rozsiahle a zasiahnu niekoľko lokalít:

  • vnútrobloky na Záhoráckej ulici za Korzom,
  • územie ohraničené ulicami Radlinského, Nádražná a gen. M. R. Štefánika (Pavla Blahu, Štefana Čulena, Petra Jilemnického, Námestie SNP, Ľuda Zúbka)
  • Sasinkova a Vajanského,
  • Jozefa Kubinu.

Kvôli vlastným projektom mesto koordinuje termíny so spoločnosťou SPP-distribúcia. Napríklad po oprave plynovodov na Radlinského sa na tejto ulici začne budovať cyklotrasa ako súčasť nosnej cyklodiagonály Družstevná – železničná stanica. Plynári avizujú, že výmena plynovodov bude pokračovať aj v roku 2021. „Uvedomujem si, že vzhľadom na veľký objem prác to bude pre mesto a našich obyvateľov náročné,“ pripustil primátor Juraj Říha. Ako ale povedal, v tejto súvislosti vníma aj dve základné pozitíva: „V poslednom čase vidíme, aké nešťastia môže spôsobiť plyn. Je preto určite dobré, že sa po vyše 50 rokoch menia staré rozvody za nové. Druhým pozitívom je spolupráca mesta a plynárov. Naše termíny navzájom koordinujeme, pretože po rekonštrukciách plynov budeme stavať cyklotrasy alebo opravovať cesty, aby sa neskôr už nemuseli robiť zmeny alebo rozkopávky.“

 

V kontraste s tým je prístup Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, ktorá v posledných týždňoch postupne na troch miestach rozkopala ulicu Ferdiša Kostku. Ide o pomerne krátku jednosmerku v centre mesta pri kine, navyše pred štyrmi rokmi bola kompletne zrekonštruovaná. Mesto povolilo vodárom rozkopávku iba s podmienkou, že obnovia asfalt na celej ulici v celej šírke.

-lp-/-otano-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok