7. 9. 2016
Aj v septembri Vánok otvára dvere mamičkám s deťmi

Horúce dni striedal dážď a vietor. To je to pravé leto, kedy sa dá oddychovať, ale aj aktívne tráviť voľný čas. V Materskom centre Vánok sa to presne takto dialo celý júl a august.

Úspešný projekt „Škôločka“ alebo „Hráme sa na škôlku“, ktorý vytvorili mamičky ako imitáciu prostredia pre deti pred nástupom do materskej školy, fungoval aj tento rok. Malí škôločkári boli skvelí. Na prostredie medzi rovesníkmi s učiteľkou a jej asistentkou bez prítomnosti mamy si rýchlo zvykli a spolupracovali na všetkých činnostiach s radosťou a ľahkosťou. Projekt ukončili s diplomom, úsmevom od ucha k uchu a taškou plnou darčekov.

Mamičky – členky rozhodli, že by bolo úžasné, keby sa v materskom centre deti aj naďalej mohli hrať bez mám. Preto vymysleli nový projekt s príznačným názvom „Hráme sa bez mamy“.  Mamičky na materskej a rodičovskej dovolenke môžu nechať svoje ratolesti vo veku od 1 do 4 rokov vo Vánku pod dohľadom skúsenej mamy, asistentky alebo vyštudovanej učiteľky a vybaviť si všetko potrebné v pokoji a bez starostí. Túto službu môžu využiť každý pracovný deň v čase od 8.00 do 15.00 hod. Deti budú mať riadené činnosti, ktoré zabavia ich myseľ, prístup k neobmedzenému pitnému režimu a dostanú aj desiatu. Obedy im z hygienických dôvodov musia zabezpečiť rodičia. Samozrejmosťou je aj úrazové poistenie, ktoré vybaví MC Vánok. Otvorená herňa pre verejnosť nebude pritom vôbec narušená, práve naopak – deti s mamičkami sa môžu pridať k riadeným činnostiam. „Považujeme to za prínos. Herňa nebude len o tom, že sa deti budú hrať, ale môžu sa zapojiť do výtvarných, hudobno-pohybových alebo iných náučných činností,“ hovorí členka MC Vánok, Martina Horváthová.

Od septembra vás opäť pozývame do našej herne v tradičnom čase od 9.00 do 12.00 hod každý pracovný deň v týždni. Začnú sa aj poobedňajšie aktivity ako  „Cvičenie s pesničkami“ s Marcelkou Csillaghyovou s pravidelnosťou v pondelky a štvrtky, „Profylaktická príprava pred pôrodom“ so Zdenkou Slobodovou  vždy v utorky a „Monty a jeho objavitelia“ s Katarínou Krajčí každú stredu popoludní.

Milou novinkou v MC Vánok je nová webová adresa www.mcvanok.com. Veríme, že naplní očakávania a bude podporou pre fungovanie neziskovky. Verejnosť na nej nájde všetky potrebné informácie a aktuálnu ponuku aktivít. Naše akcie môžete sledovať aj na Facebooku.

MC Vánok, -ing-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok