12. 9. 2012
Aj malacké školy štrajkujú
Takmer všetky školy a škôlky v Malackách zostanú vo štvrtok 13. 9. zatvorené. Jediná škola, ktorá sa rozhodla nepodporiť štrajk, ktorý bol na tento deň vyhlásený, je Spojená škola sv. Františka Assiského. „Podporením štrajku by sme išli proti sebe,“ hovorí riaditeľ spojenej školy Daniel Masarovič. Celé vyjadrenie k tomu, prečo sa do štrajku nezapojili, nájdete na internetovej stránke školy.

Deti sa tak tešia z ďalšieho dňa voľna. Učitelia si však budú musieť zobrať neplatené voľno a tiež zaplatiť odvody, ale to samozrejme len vtedy, ak sa rozhodnú ísť do štrajku. Štrajkovať totiž môže aj učiteľ zo spojenej školy, ktorá ako celok štrajk nepodporuje. Niektorí učitelia sa môžu tiež rozhodnúť, že budú 13. septembra pracovať, hoci ich kolegovia školu nenavštívia.  

A čo vlastne učitelia aj nepedagogickí pracovníci školstva žiadajú? Viac peňazí do rezortu školstva, zvýšenie miezd, zabezpečenie rastu ich reálnych platov. Ale aj zvýšenie úrovne odmeňovania pedagogických a odborných zamestnancov. To, či sa im to podarí, je otázne, no v každom prípade im držíme palce!

Text: N. Slobodová;  foto: archív redakcie
Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok