27. 8. 2007
Aerobiková šou poznačená prázdninami

Sobotňajší aerobikový maratón ( 25. 8.), ktorý už po druhý raz organizoval Ali Reisenauer v telocvični bývalej vojenskej ubytovne na Juhu, zrejme poznačili prázdniny a dovolenky. Ako inak by sa dala vysvetliť prekvapivo  slabá účasť na takomto ojedinelom podujatí? Úvodné kolo aerobiku patrilo cvičiteľke Adriane Bittnerovej.

Na začiatok dorazilo 23 cvičeniek. S pribúdajúcim časom ich počet vzrástol na 29 a potom sa už iba odchádzalo. „Propagácia bola dostatočná, organizácia stála dosť námahy a záujem ľudí tomu nezodpovedá. Očakávali sme aspoň 60 cvičiacich,“ povedal organizátor A. Reisenauer. Svoju rolu možno zohrala aj poloha, no pri takomto type podujatia je cena za prenájom ŠH Malina (1000 Sk/1 h) privysoká.

Lucia Cabadajová (23) a Adela Kovárová (26) si prišli zacvičiť zo Zohoru, kde predcvičuje práve A. Bittnerová. Prvá sa venuje aerobiku už 12 a druhá 7 rokov. „Je tu veľmi málo ľudí. To sme nečakali. Keď sme mali maratón v Zohore, prišlo asi 200 cvičiacich,“ potvrdzovali obidve.

„Čím to je? Klesá azda záujem o aerobik?“ spýtali sme sa A. Bittnerovej. „Neviem, ale isté je, že na každú akciu, kam sa len s aerobikom pohnem, prichádza čoraz menej ľudí – podstatne menej ako kedysi. V Zohore sme ich mali možno preto toľko, že som predcvičovala v niekoľkých obciach. Dievčatá si to navzájom povedali a tak sa nás nazbieralo…“ Kto však chcel, čas si našiel – a boli aj takí, čo vydržali cvičiť celý maratón.

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok