5. 5. 2020
AD HOC: ako funguje v čase pandémie
Po 9. marci, keď sa v Malackách uzavreli športoviská, sme všetky prevádzky kompletne vydezinfikovali. Túto vynútenú odstávku sa snažíme využiť na údržbu a niektoré opravy, na ktoré pri bežnej prevádzke nie je čas, alebo boli naplánované počas pravidelných letných odstávok (športová hala, futbalový štadión), resp. v septembri (plaváreň). 
 
V športovej hale sme vymenili drevené obloženie radiátorov, nainštalovali sme nový systém pre uchytenie reklamných plôch, ktorý bude slúžiť aj ako zatemnenie okien, a chystáme sa vymaľovať aj šatne športovcov. Tie sa mali toto leto kompletne rekonštruovať, ale v rámci úsporných opatrení sa projekt zrušil.
 
V plavárni sme vypustili veľký bazén, aby sa šetrila energia. Malý bazén sme museli nechať napustený, aby sa malo kam odvádzať teplo zo solárneho ohrevu na streche. Vo veľkom bazéne ideme inštalovať kotvy na uchytenie plaveckých dráh aj v druhej polovici bazéna, takže okrem ľahšieho vymedzenia prenajatých dráh v šírke celého bazéna budeme môcť v budúcnosti organizovať plavecké preteky. Pred znovuotvorením plavárne ešte obnovíme náter stropnej konštrukcie a celú bazénovú halu opäť vyčistíme, takže zvyčajná septembrová odstávka nebude potrebná a bude verejnosti k dispozícii počas celého septembra.
 
Na futbalovom štadióne sme realizovali pieskovanie, prevzdušnenie a podsev trávnika. V týchto dňoch ešte postrekujeme proti ďateline, takže tráva si oddýchne a bude odolnejšia voči tréningovej a zápasovej záťaži, keď futbalisti opäť obnovia činnosť. Chystá sa aj otvorenie novej gastroprevádzky v priestoroch bývalého bufetu.
 
Nad sezónou letného kúpaliska visí stále otáznik. Ak bude uvoľňovanie v krajine pokračovať, otvoriť by sme mohli snáď v polovici júna, hoci s určitými obmedzeniami (počet návštevníkov atď). Zatiaľ sú na kúpalisku v prevádzke len beachvolejbalové ihriská, ktoré si verejnosť môže objednať pomocou rezervačného systému na www.adhocmalacky.sk.

Rovnakým spôsobom sa dajú rezervovať aj tenisové kurty v Zámockom parku.

Dušan Rusňák, riaditeľ AD HOC Malacky
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok