17. 8. 2007
Malacké hviezdy na turnaji v Dubňanoch štvrté

Mužstvo Stars Malacky na turnaji v Dubňanoch nastúpilo na prvý zápas proti českému treťoligovému tímu FBC Piranha Přerov. Úvod stretnutia bol na hráčov až príliš rýchly a už po 12 sekundách prehrávali 0:1. Súper bol v prvej polovici stretnutia lepší, no najmä rýchlejší a prvý polčas (hralo sa neštandardne na dva polčasy po 12 minút) zaslúžene vyhral v pomere 4:0. V druhom polčase Stars Malacky zlepšili svoju hru, no výsledok už dokázali iba upraviť do konečnej podoby 1:5. Zápas bol charakteristický rýchlosťou súpera a dravosťou hráčov Malaciek, ktorí však nedokázali premeniť vyložené šance.

Ďalším súperom v skupine bolo mužstvo florbalového klubu z Květnej. Veľmi krásny a bojovný zápas, v ktorom boli Stars jednoznačne lepším tímom, nakoniec skončil remízou 3:3. Malacky znova doplatili na nepresnosť zakončenia a nedisciplinovanosť pred bránkou súpera.

Pred začiatkom tretieho zápasu celé mužstvo počítalo, aký stav im zabezpečí postup do semifinále. Na zápas nakoniec nastúpili s cieľom vyhrať najmenej o 3 góly. Až v tomto zápase podala obrana aj útok výkon, ktorý tešil nielen tím, ale aj hŕstku našich priaznivcov z tímu TJ Sokol Gajary. Po ďalšom usilovnom výkone Malacky zaslúžene vyhrali 5:0 a tešili sa tak z postupu do semifinále. Individuálnym výkonom sa zaskvel Dušan Janota, ktorý sa v zápase zaskvel dôležitým hattrickom.

V semifinále sa Malacké hviezdy stretli s favoritom turnaja, tímom TJ Sokol Lanžhot. Už tradične nezachytili úvod stretnutia. Na prvý súperov gól dokázali rýchlo odpovedať, no potom prišli ďalšie góly, ktorými ich súper zaskočil. Tím Malaciek sa spamätal až v druhom polčase, kedy súpera ku koncu zatlačil v jeho obrannom pásme. Zápas nakoniec skončil výsledkom 2:4 a Malačanom neostalo nič iné, iba sa pripraviť na zápas o tretie miesto.

Na súboj o tretie miesto nastúpili oba tímy vyčerpané z predchádzajúcich zápasov. Prvý polčas gól nepriniesol. Rozhodnúť malo posledných 12 minút zápasu. Obom súperom bolo na začiatku druhého polčasu jasné, že kto strelí prvý gól, vyhrá zápas. Po nepresnostiach v strede poľa a streleckej nemohúcnosti Stars sa to nakoniec podarilo súperovi. Zápas, v ktorom rozhodla najmä kondičná a psychická vytrvalosť nakoniec prehrali 1:3 a z turnaja odišli so štvrtým miestom.

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…