12. 12. 2016
Strojár Malacky podľahol Novým Zámkom 21:27

Hádzanári Strojára Malacky po nevydarenom zápase v Topoľčanoch (40:26) hostili v sobotu 10. decembra v rámci extraligy HC Štart Nové Zámky. Hostia sa nachádzali pred stretnutím na piatom mieste, domáci Malačania boli outsidermi.

Papierové predpoklady sa začali ukazovať už v začiatku stretnutia. Malacky strelili svoj prvý gól až v siedmej minúte, kedy znížili na 1:4. Domáci sa dokázali dostať do stretnutia a držali krok so súperom v priebehu celého prvé polčasu. Ten priniesol v závere niekoľko roztržiek a nervozitu na oboch stranách, čo znamenalo niekoľkonásobné vylúčenia. Diváci v hale Malina boli svedkami kurióznej situácie, malackí hádzanári hrali oslabení s len dvomi hráčmi v poli a do kombinácie sa musel zapájať aj brankár Dušan Roško. Domácemu trénerovi Jánovi Kordošovi spravilo škrt cez rozpočet zranenie Pavla Stachoviča, vďaka ktorému zápas nedohral. Predčasne svoje pôsobenie v stretnutí ukončil aj Adam Škoda, ktorý bol vylúčený desať minút pred koncom polčasu za nešportové správanie. Do šatní išli mužstvá za stavu 11:14 pre Nové Zámky.

V úvode druhého polčasu Malačania vyrukovali na súpera s vysokým nasadením a chuťou po góloch, z čoho pramenilo dotiahnutie sa na hostí. Na tabuli svietilo v 35. minúte skóre 14:15 a Malačania živili nádej na body. Potom sa však ukázala skúsenosť a kvalita hosťujúceho celku, Novozámčania prevzali hru do svojich rúk. Hráči Malaciek sa nechali zbytočne vylučovať, ich súper tieto chyby trestal a kontroloval skóre až do konca stretnutia. V 50. minúte Malacky prehrávali už o šesť gólov, zápas sa skončil výsledkom 21:27.

Domáci tím môže tešiť predvedená hra, pretože mužstvo predviedlo lepší výkon než minulé kolo v Topoľčanoch. Naopak, mrzieť bude zranenie Pavla Stachoviča, ktorý zrejme vynechá nasledujúce stretnutie tento piatok v Bratislave s ŠKP. Oproti Novým Zámkom výborne zahral Tomáš Stachovič, ktorý zaťažil konto súpera ôsmimi gólmi. Zaskvel sa aj Martin Sedláček s piatimi presnými zásahmi. Domáci zápas s ŠKP skončil remízou, takže Malačania budú dúfať v body aj zo súperovej palubovky. Naďalej držíme hádzanárom palce v reprezentácií mesta!

Strojár Malacky 21:27 (11:14) HC Štart Nové Zámky
Zostava Malaciek: Dušan Roško (2. pol. Roman Piaček) – Tomáš Baláž (1), Peter Puskáč (1), Robert Baláž (1), David Stachovič (1), Martin Sedláček (5), Pavol Stachovič, Marek Kuklovský, Tomáš Stachovič (8), Dominik Grich (2), Michal Ichman, Adam Škoda (2+ČK), Peter Živica (1), Andrej Dobrocký

23 : 11  ( 9:2)
Starší žiaci 149 Strojár Malacky – Slovan Modra Preložené na 21. decembra o 16:00 hod

MM

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…