5. 6. 2026
Bojanovský šiestykrát majstrom SR

Odchovanec basketbalového klubu TJ Strojár Malacky Boris Bojanovský je šiestykrát majstrom Slovenska. Všetky tituly vybojoval v drese tímu Patrioti Levice.

            Finálová séria Levíc proti Slovanu Bratislava sa skončila 4:1, pričom Patrioti sú piatykrát po sebe víťazmi ligy. Boris Bojanovský dvihol nad hlavu majstrovskú trofej ako levický kapitán. „Myslím si, že sme mali výbornú sezónu už tou Ligou majstrov. Zo začiatku bolo vidno, že tu máme výnimočný tím. Aj keď sa nám družstvo trochu obmenilo, keď sme sa vo februári trochu hľadali a mali zranenia, ale na play off sme boli naspäť nastavení na sto percent. Myslím si, že s prstom v nose,“ povedal pre TASR.

            Malacký basketbal má zároveň aj vicemajstra Slovenska, pretože za Slovan hral ďalší odchovanec Strojára Tomáš Pavelka.  Obom hráčom a zároveň reprezentantom SR blahoželáme!

-red-/Patrioti Levice

Ďalšie
Šport
5. 6. 2026
Bojan Ćirić: Malacky majú najlepších fanúšikov na Slovensku!

Na konci apríla sa skončila sezóna nášho A tímu mužov v Niké Handball extralige. Hoci Záhoráci v…

Zobraziť celý článok
Šport
5. 6. 2026
Záver futbalovej sezóny

Futbalisti áčka FC Žolík Malacky majú za sebou dve predposledné kolá aktuálnej sezóny III. ligy.…

Zobraziť celý článok