28. 4. 2014
BC RTJ: Žatva medailí a titulov
Na majstrovstvá odcestovala zoštíhlená zostava, no ani to jej nezabránilo v tom, aby pozbierala poriadnu kôpku medailí a titulov. Uplynulý víkend sa v Leviciach konali Majstrovstvá Únie boxerských klubov Slovenska (UBCS). Zúčastnilo sa ich 78 boxerov zo 17 oddielov z celej SR. BC RTJ Malacky mali reprezentovať šiesti boxeri, no pre zranenie zápästných kĺbov pravej ruky nemohol vycestovať Peter Kovalovský. Pracovné povinnosti zasa nedovolili vycestovať Michalovi Kainovi. Napokon oddiel BC RTJ vycestoval so štyrmi boxermi, ktorí v majstrovskom ringu odviedli kus vynikajúcej práce, ktorá hovorí sama za seba.

Marian Ružička v hmotnosti do 57 kg v kategórii starších žiakov vybojoval titul majstra UBCS, keď vo finálovom dueli porazil verdiktom 3:0 na body boxera z Global Východ Vranov Kristiána Zmuda. Jaroslav Hanúsek v hmotnosti do 63 kg v kategórii mládež obsadil druhú priečku a stal sa finalistom majstrovstiev UBCS. Vo finále podľahol tesným rozdielom 2:1 na body boxerovi z oddielu Spilipo Spišská Nová Ves Martinovi Molčanovi.

Dávid Michálek v hmotnosti nad 80 kg v kategórii juniorov vybojoval titul majstra UBCS. Vo finále zvíťazil 3:0na body na boxerom z Bratislavskej boxerne Romanom Petríkom.
Ján Krajčovič v hmotnosti do 75 kg v kategórii mužov vybojoval titul majstra UBCS. Vo finále porazil 3:0 na body boxera z Bratislavskej boxerne Mareka Kollára.

Na podujatí sa zúčastnili čestný prezident UBCS a najstarší žijúci olympijský víťaz Janko Zachara a Michal Franek majster sveta a dvojnásobný olympionik v súčasnosti prezident UBCS. Boxerom za vzornú reprezentáciu ďakujeme a za dosiahnuté úspechy gratulujeme.

Robo a Ali Reisenauerovci.
Tréneri BC RTJ Malacky
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…