28. 10. 2024
Vynikajúca otočka v druhom polčase. Záhoráci po pohári zdolali Topoľčany aj v lige

Hádzanárov HC Záhoráci už v piatok čakal ďalší súboj v Niké Handball extralige, na domácej palubovke v Malackách vyzvali Topoľčany. Zápas sa hral večer a začal sa asi o polhodinu neskôr, pretože hostia uviazli v zápche na diaľnici.

Nečakané komplikácie na tíme súpera neboli zo začiatku vidno a vo vyrovnanom prvom polčase boli práve hráči Topoľčian lepší v zakončení aj v ofenzíve. Najmä preto ho vyhrali 16:13 a Záhoráci vedeli, že ak chcú doma bodovať, budú musieť zabrať. Napokon sa im to podarilo, základ úspechu položili hneď z úvodu druhého dejstva dvoma rýchlymi gólmi. Záhoráci ale už o pár chvíľ na to opäť prehrávali, tentoraz o štyri góly. Ani to ich nepoložilo a skvelé strelecké výkony Ristića a Spasića, ktorí nasúkali po osem gólov, skóre naozaj otočili. Diváci v Maline videli dramatickú koncovku, keď poslednou strelou v zápase rozhodol práve Lazar Spasič o víťazstve domácich 30:29.

Záhoráci majú už 8 bodov a na 6. mieste zaručujúcom postup do bojov o titul už štvorbodový náskok práve pred Topoľčanmi. Najbližší extraligový duel odohrajú 2. novembra na palubovke HK Košice.

HC Záhoráci – HK AGRO Topoľčany 30:29 (13:16)

Zostava a góly HC Záhoráci: Velebný, Samardžija, Rybár – Dijamatović 4, Ristić 8, Valachovič 1, R. Baláž, Vasović, Jánoš 1, Tóth 1, Kovács 4, Konečný 1, Spasić 8/3, M. Stachovič 2/2, Prevaj, Krajčír

-mb-/foto: HC Záhoráci

Voľný čas
Najmenší hádzanári na turnaji

Naši najmenší hráči sa zúčastnili na turnaji Tatran Liga vStupave. Pod vedením nových trénerov…