13. 3. 2024
Záhoráci ukončili základnú časť tesnou prehrou v Nových Zámkoch

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky zakončili základnú časť Niké Handball extraligy najtesnejšou prehrou na palubovke tretieho mužstva súťaže MHC Nové Zámky. Vo štvrťfinále ich súperom bude obhajca titulu z Považskej Bystrice.

Zápas sa zo začiatku niesol vo vyrovnanom duchu. Vedenia sa ujali Záhoráci, ktorým sa podarilo odskočiť o dva góly hneď v úvode. Dlho im to však nevydržalo a po troch góloch domácich sa skóre otočilo. Tesné vedenie si Nové Zámky udržiavali až do 19. minúty, keď sa po premenenej sedmičke Kovácsa opäť dostali do vedenia hostia. Záhoráci si udržiavali tesné vedenie až do záverečnej päťminútovky prvého polčasu. Tú však lepšie zvládli domáci. Strelili v nej tri góly, kým hostia ani jeden a do šatní išli s dvojgólovým vedením.

Na začiatku druhého polčasu Nové Zámky pokračovali v nasadenom tempe a vytvorili si komfortný náskok 8 gólov. Z neho však Záhoráci postupne ukrajovali. V bráne ich niekoľkými výbornými zákrokmi podržal Velebný. 5 minút pred koncom zápasu to bolo už len o jediný gól. Na nešťastie pre hostí, práve v tých okamihoch prišli z ich strany zbytočné technické chyby, ktoré skúsenejší domáci dokázali trestať a udržiavať si tesný náskok. Ten im vydržal až do záverečného hvizdu. Novozámčania sa tešili po najtesnejšom víťazstve 33:32 zo zisku dvoch bodov.

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky ukončili základnú časť extraligy na 7. mieste. Vo štvrťfinále play-off sa stretnú s druhým tímom základnej časti, ktorým je obhajca titulu z Považskej Bystrice.

Dvojice vo štvrťfinále play-off: Tatran Prešov – ŠKP Bratislava, MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Stupava/Malacky, MHC Štart Nové Zámky – HK Košice, HK Agro Topoľčany – HK Kúpele Bojnice.

MHC Nové Zámky – HC Záhoráci Stupava/Malacky 33:32 (18:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – Burnazović, Valachovič 4, Vasovič 2, Ristić 9, Jánoš, Tóth, Žunić 2, Kovács 1/1, Konečný 5/3, Kurka 1, Blašković 3, D. Grich 5, tréner Ćirić, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…