31. 10. 2023
Záhoráci späť na víťaznej vlne, Slovan Modra padol

V 9. kole hádzanárskej extraligy sa Záhorákom Stupava/Malacky podarilo v gólovo bohatom zápase zvíťaziť na domácej palubovke nad 9. tímom tabuľky Slovan Modra 37:32 a poskočili tak na skvelé 4. miesto. Ide už o druhú výhru v rade, keďže triumfovali aj v Martine na palubovke posledného celku 34:30.
            V oboch polčasoch Záhorákov ťahal najmä produktívny Samuel Kovács, ktorý napokon nastrieľal 8 gólov. V prvom dejstve žiaden z tímov nedokázal odskočiť v skóre, a tak sa v Stupave do kabín šlo za stavu 16:16. Druhé dejstvo však prinieslo väčšiu dominanciu Záhorákov, ktorí predovšetkým v poslednej štvrtine zápasu rozhodli o tom, že 2 body zostanú na našej strane Karpát.
Na najbližší extraligový zápas vycestujú na horúcu pôdu lídra extraligy Tatrana Prešov. Stretnutie sa bude konať v sobotu 11. novembra.

Záhoráci Stupava/Malacky – HáO Slovan Modra 37:32 (16:16)

Zostava a góly Záhorákov: Dario Maslič, Juraj Rybár – Dušan Frýbert, Tomáš Baláž, Anur Burnazovič (3), Juraj Valachovič (1), Marko Vasovič (4), Marek Tóth, Igor Žunić (3), Samuel Kovács (8), Lukáš Konečný (5), Mário Prevaj (1), Michal Kurka (3), Frane Blaškovič (4), Dominik Grich (4), Tadeáš Ferenčík (1)

M. Binčík, foto: FB Záhoráci Stupava/Malacky

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…