Približne raz za rok vyváža firma Arguss z Bratislavy nebezpečný odpad, ktorý ľudia nosia na zberné dvory v Malackách. V stredu 31. 7. odviezli pracovníci spomínanej firmy takmer plné pracovné auto odpadu. Išlo o rôzne farby po záručnej dobe, staré oleje, vyradené pesticídy, žiarovky či žiarivky, riedidlá, ale aj rozpúšťadlá. Tie sa počas roka skladujú v uzamknutom priestore.
„Uvedený vývoz sa hradí z peňazí, ktoré platia občania mestu za vývoz komunálneho odpadu. Ide totiž o vytriedený odpad z toho komunálneho,“ hovorí referentka odpadového hospodárstva v MsÚ B. Orgoňová.
Spomínané nebezpečné odpady môžu občania voziť na zberné dvory na Hlbokej alebo Partizánskej ulici počas celého roka. A nielen tie. Na zberné dvory môžete tiež nosiť jedlé oleje (z vyprážania), pneumatiky, starý nábytok, drobný stavebný odpad (1 m3/osoba/rok) či vyradené elektrické spotrebiče.
Otváracie hodiny odpadových dvorov nájdete tu.
Text: N. Slobodová, foto: S. Osuský
Prerušenie distribúcie elektriny v pondelok na Továrenskej
Západoslovenská distribučná, a.s. informuje, že dňa 29. júna (pondelok) bude na ulici Továrenská…
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…