28. 6. 2013
Majstrovstvá SR v atletike základných škôl
Dňa 18. júna sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá SR v atletike základných škôl. Na podujatie sa na základe víťazstva v krajskom kole kvalifikovali víťazné družstvá a víťazní jednotlivci škôl okresu Malacky.
V najlepšej forme sa z pomedzi Záhorákov predviedol Erik Miklušičák (ZŠ Štúrova, Malacky), ktorý zvíťazil v skoku do výšky (186 cm) a výkonom 613 cm aj v skoku do diaľky. K dvom titulom Majstra SR v atletike žiakov ZŠ a dvom zlatým medailám pridal aj bronz zo štafety na 4 x 60 m, v ktorej žiaci ZŠ Štúrova, Malacky „A“ finišovali v čase 29,47 sek. na treťom mieste.

Štvrté miesto v konkurencii najlepších žiakov Slovenska vybojovali Boris Pribil (ZŠ Záhorácka, Malacky) v behu na 60 m (7,53 sek.), Tomáš Rišo (ZŠ Štúrova, Malacky) v behu na 300 m (38,90 sek.) a Ľubomír Kučera (ZŠ Štúrova, Malacky) v hode kriketovou loptičkou (72,67 cm). Piaty najdlhší pokus súťaže v skoku do diaľky (508 cm) zaznamenala Martina Chropovská (ZŠ Záhorácka, Malacky) a rovnako piatu klasifikovali rozhodcovia v cieli aj štafetu žiačok ZŠ Záhorácka, Malacky „A“ na 4 x 60 m (33,13 sek.).

V súťaži družstiev škôl si žiaci ZŠ Štúrova, Malacky vybojovali historické tretie miesto a bronzové medaily. Žiačky ZŠ Záhorácka, Malacky obsadili v značne oslabenej zostave veľmi peknú štvrtú priečku.

Celkové poradie družstiev škôl:

Chlapci
1. ZŠ Školská, Považská Bystrica – 946 b.
2. ZŠ Novomeského, Lučenec        – 921 b.
3. ZŠ Štúrova, Malacky                   – 911 b.
4. ZŠ Komenského, Bardejov          – 881 b.
5. Gymnázium Liptovský Mikuláš   – 868 b.
6. ZŠ Sídlisko SNP, Galanta            – 859 b.
7. ZŠ Komenského, Michalovce      – 819 b.
8. Športové gymnázium Nitra          – 599 b.

Dievčatá
1. ZŠ Komenského, Michalovce     – 884 b.
2. Športové gymnázium, Nitra        – 865 b.
3. ZŠ R. Jašíka, Partizánske           – 860 b.
4. ZŠ Záhorácka, Malacky              – 836 b.
5. ZŠ Turany                                     – 813 b.
6. ZŠ Šmeralova, Prešov                 – 799 b.
7. ZŠ Brezová, Piešťany                   – 784 b.
8. ZŠ s MŠ pionierska, Brezno         – 768 b.

Text, foto: Petr Filip

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…