25. 4. 2023
Úžasná séria Malačanov pokračuje aj po derby

Futbalisti FC Žolík Malacky na jar ešte nestratili ani jeden bod a platí to aj po víkendovom zápase 21. kola IV. ligy BFZ na ihrisku Rohožníka, kde zvíťazili v okresnom derby 3:1. Strelecky sa opäť presadila dvojica Jozef Hermann a Patrik Haramia.

Malačania boli aktívnejší v takmer celom zápase na pôde bývalého druholigistu. Po 25 minútach už viedli 0:2, skóre otvoril v 4. minúte Patrik Haramia a druhý gól pridal v 23. minúte Jozef Harmann. Ten istý hráč prekonal brankára súpera aj v 63. minúte, za domácich v 89. minúte skorigoval na 1:3 Miroslav Ščepka. Malacky tak zvládli aj derby a v tabuľke sú naďalej na 2. mieste. Stratu na vedúcu Rovinku neznížili, je stále šesťbodová, keďže Rovinka zdemolovala Most pri Bratislave na jeho ihrisku 5:0.

V najbližšom zápase ich čaká ŠK Nová Dedinka, ktorú v Zámockom parku privítajú v sobotu 29. apríla o 17.00 h.

FC Rohožník – FC Žolík Malacky 1:3 (0:2)

Góly: 89. Miroslav Ščepka – 4. Patrik Haramia, 23., 63. Jozef Hermann

Zostava Malaciek: Adam Havlík – Martin Ambra, Patrik Kaňka (74. Lukáš Rupec), Juraj Miklušičák (C), Jozef Hermann, Peter Fila (66. Rastislav Haramia), Martin Vyletel (59. Patrik Karman), Patrik Haramia (67. Dávid Lipták), Timotej Foltýn, Samuel Milota, Tomáš Fila

Text: M. Binčík, foto: FC Žolík Malacky

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…