10. 10. 2012
Tekvicové strašidlá v CVeČku
Jeseň je obdobím krásnych  farieb padajúceho lístia a dozrievaním plodov typických pre toto obdobie. Vyrezávanie tekvicových strašidiel  a svetlonosov  je dobrou zábavou pre deti i dospelých.  

Piaty  október bol dňom, keď sa areál CVeČka naplnil malými i väčšími priaznivcami  tejto akcie.  Všetci  sa tešili na tento tajomný deň, ktorý sa nezaobišiel bez  súťaženia a čarovania z rôznych prírodných materiálov.  Po krátkom privítaní deti s nadšením začali vytvárať plastelínové doplnky, ozdoby, stužky, ktoré postupne pripevňovali na svoju tekvičku.

Netrvalo dlho a pod ich šikovnými rukami začali vznikať  farebné čudá rôznych veľkostí a tvarov. Pre menšie deti  bola pripravená výroba papierových šarkanov spojená s vystrihovaním a nalepovaním. Výtvory malých umelcov boli zaradené do súťaže o Najtekvičku. Počas podujatia sa deti mohli občerstviť červíčkovým punčom a chutným gulášom. Na záver podujatia porota vyhodnotila z množstva tekvicových strašidiel tie najzaujímavejšie, ktoré boli odmenené peknými cenami. Sladká odmena sa však ušla všetkým šikovným deťom.  

-CVČ-

Ďalšie
Šport
16. 9. 2025
Večerný beh zdravia – Beh vďaky SNP: rekordná účasť

Vpiatok 12. septembra sa uskutočnil vporadí už 42. ročník Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP.…

Zobraziť celý článok
Šport
16. 9. 2025
Malačania pridali po pohárovom postupe dve remízy

Na futbalistov Žolíka Malacky čaká v stredu 24. septembra pohárový duel proti druholigovej…

Zobraziť celý článok