2. 2. 2022
Slovenskí futsalisti po prehre so Španielskom končia na Eure
Futsalistom Slovenska sa vo štvrťfinále na EURO 2022 v Holandsku zázrak nepodaril, jednému z najlepších tímov sveta, Španielsku, podľahli 1:5. Slováci však na premiérovom vrcholovom podujatí zaznamenali historický úspech v podobe postupu zo skupiny. V nej síce na úvod šampionátu prehrali s favoritom z Ruska 1:7, ale potom remizovali s Poľskom 2:2 a zdolali Chorvátsko 5:3, čo ich posunulo medzi najlepšiu osmičku na kontinente. Za Slovensko na turnaji hral aj Malačan Daniel Čeřovský, ktorý ako futsalista i futbalista začínal v Malackách.
Slováci po prvom polčase prehrávali 0:3 po góloch Miguela Mellada, Raúla Camposa a Sergia Lozana. V druhom polčase navyše Slováci dohrávali bez vylúčeného Martina Směřičku, ktorý rukou zabránil lopte dostať sa do prázdnej brány. Z následnej štandardnej situácie Slováci inkasovali štvrtý gól. Čestný zásah našej reprezentácie strelil Peter Serbin, skóre na konečných 1:5 uzatvoril druhým gólom Raúl Campos. Na palubovke sa v druhom dejstve objavil i Daniel Čeřovský. Na turnaji naša reprezentácia obsadila konečné 8. miesto.

Španielsko – Slovensko 5:1 (3:0)
Góly: 2. Mellado (Lozano), 10. Lozano, 16. Raúl Campos, 24. Mellado, 35. Raúl Campos – 34. Serbin (Zaťovič)
Zostavy:
Slovensko: Karpiak – Rick, Kozár (C), Brunovský, Drahovský – Oberman (GK), Serbin, Ševčík, Směřička, Zdráhal, Doša, Zaťovič, Čeřovský, Ostrák
Španielsko: Didac Plana – Ortiz (C), Raúl Gómez, Lozano, Mellado – Jesús Herrero (GK), Borja, Boyis, Adolfo, Cecilio, Chino, Raúl Campos, Solano
Hralo sa v Amsterdame

M. Binčík, foto: uefa.com

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…