3. 7. 2018
Horský cyklista z Malaciek Marek Trnka bodoval v zahraničí
O ďalšie body do rebríčka UCI aj do olympijského rankingu sa postarali naši horskí cyklisti. Partia juniorov a elitných mužov smerovala na podujatia kategórie C1 do Maďarska a Chorvátska, Janka Keseg Števková zas štartovala na jednotkových podujatiach v Rakúsku a v Čechách.

Veľmi dobre sa darilo najmä juniorom Jakubovi Jenčušovi a Marekovi Trnkovi, ktorí v prvý deň vybojovali 2. a 3. miesto, v nedeľu ich výkon stačil na 5. a 7. priečku. Tomáš Višňovský mal v Maďarsku smolu, roztrhol reťaz, a tak musel preteky nedobrovoľne ukončiť. Chuť si napravil v nedeľu, keď v náročnej konkurencii majstrov jednotlivých európskych krajín, najlepších pretekárov poslednej olympiády, vybojoval 13. miesto. Ondrej Glajza finišoval v Maďarsku na 14. priečke, v nedeľu dvadsiaty prvý.
Janka Keseg Števková obsadila uplynulý víkend výborné 3. miesto v Rakúsku a potom nasledujúci deň 8. v Čechách.

Celý článok nájdete tu:
K. Ďurková, -red-
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…