1. 4. 2008
Kaštieľ a jarný park po víchrici

Možno ani celý týždeň nepostačí na prácnu opravu strechy Pálfiovského kaštieľa, ktorú poznačila zúrivá víchrica Emma začiatkom mesiaca marca. Vymieňa sa krytina a opravujú sa poškodené strešné žľaby. Opravu zabezpečuje a koordinuje firma Kovostav 98 za pomoci vysokozdvižnej plošiny. V tejto fáze sa vykonávajú len najnutnejšie práce, aby sa predišlo škodám, napr. zatekanie pri dažďoch.

Po likvidácii kalamity zostali stopy a veľa práce aj v okolitom Zámockom parku. Naskladané hŕby dreva, vyvrátených koreňov a statných kmeňov sú poukladané na kopách, rovnako ako haluzina. Drevo čaká na odvoz a zrúcaný múr okolo parku v lokalite pri budove Detského domova Macejko zasa na opravu.

Pohyb po parku už nie je natoľko rizikový, hoci stále hrozia skryté nebezpečenstvá. Počas veterného počasia je vstup do parku možný len na vlastné riziko. Jarná prechádzka v slnečnom počasí však stojí za to. Spríjemňuje pohľad na fialové, biele  a bledomodré krókusy, ktoré vykúkajú z trávy a tešia oči návštevníkov nezvyčajným pohľadom. 

Ďalšie
Doprava
Aktuality
22. 7. 2026
V piatok 24. júla sa dočasne uzavrie vjazd a výjazd na D2

Už pozajtra (v piatok 24. júla) sa na 10 dní úplne uzavrie diaľničná križovatka pri vjazde do…

Zobraziť celý článok
Samospráva
21. 7. 2026
Mestské zastupiteľstvo bude mať o jedného poslanca viac

Mestské zastupiteľstvo sa rozšíri. V budúcom funkčnom období samosprávy (2026 – 2030) bude mať…

Zobraziť celý článok