16. 11. 2007
Najrýchlejším Malačanom Jakub Valachovič

Vyše stovky účastníkov zo Slovenska i Českej republiky sa 10. 11. zúčastnilo Malackej desiatky, cestného behu, ktorý bol aj v tomto roku zaradený do celoslovenskej bežeckej ligy. Desiatka bola už druhý raz súčasťou súťaže Grand Prix Záhorie.

V 24. ročníku podujatia štartovalo celkom 108 pretekárov, po dlhšom čase neboli obsadené dve kategórie, a to žiačky.

a juniorky.

Organizátori sa museli trocha popasovať s problémom, ako nahradiť atletickú dráhu, ktorá je v rekonštrukcii. Nezabudlo sa tiež na tých najmenších záujemcov o beh a súčasťou Malackej desiatky boli vložené preteky Malacký kilometer. V  6 kategóriách štartovalo vyše štyridsať mladých adeptov behu.

Cenu pre najrýchlejšieho pretekára, ktorým sa stal Miroslav Hlúpik z AŠK Grafobal Skalica, venoval predseda Matice slovenskej Jozef Markuš. O jediné zlepšenie traťového rekordu sa postaral  Jaroslav Šmýd z BK Hodonín v kategórii mužov 50- až 59-ročných (35:38 min). Mária Krčmárová z BBS Bratislava sa stala už 11. raz víťazkou týchto bežeckých pretekov v Malackách. Z Malačanov najlepšiu kondičku potvrdil Jakub Valachovič z AC Malacky (34:39 min.).

Malacká desiatka bola i záverečnými pretekmi Grand Prix Záhorie, ktorá sa konala pod patronátom Združenia miest a obcí záhorskej oblasti a jej hlavným rozhodcom bol v tomto roku Ján Dobiáš z Borského Mikuláša.. Ocenenie troch najlepších v 7 kategóriách sa uskutočnilo po skončení vyhlasovania výsledkov malackých pretekov, ktorým predchádzali preteky v Hlbokom, Plaveckom Štvrtku, Šaštíne, Borskom Mikuláši, Senici, Smrdákoch a v Gbeloch.

Budúci, v poradí už tretí ročník tejto bodovacej súťaže na Záhorí bude mať až 10 pretekov, pribudnú Radošovce – 30. 8. a Silvestrovský beh v Senici, ktorým sa Grand Prix 2008 začne už 31. 12. 2007.

Kompletné výsledky aj s fotografiami nájdete v sekcii šport.

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…