7. 11. 2007
Rodák Ľudo Zúbek inou optikou

Tento rok  by sa spisovateľ Ľ. Zúbek, ktorý v Malackách žil a je tu aj pochovaný, dožil 100 rokov. Známeho publicistu, autora historických próz a prekladateľa približuje Mestské centrum kultúry v Malackách aj ako básnika, no najmä rodáka, ktorý z celého srdca miloval svoje mesto i celé Záhorie.

Výstavu k storočnici narodenia tohto významného literáta otvorili v stredu 7. 11. spolu so sprístupnením Ľudovej čitárne v Knižnici MCK na Záhoráckej ulici. Príjemné prostredie, presklené v štýle zimnej záhrady s okrúhlymi kaviarničkovými stolíkmi, poskytuje dostatok pokoja, svetla a príjemnej pohody aj na začítanie sa.

Azda najsilnejší zážitok z expozície sprostredkuje List z Malaciek, ktorý zalomcuje najmä tými, ktorí si Malacky pamätajú z dávnejších čias. Výstava s názvom Život a tvorba malackého rodáka Ľuda Zúbka je v Ľudovej čitárni mestskej knižnice prístupná bezplatne a pozvanie na jej otvorenie prijala aj majstrova neter V. Chudejová z Malaciek.

Ďalšie
Práca
Oznamy
7. 3. 2025
MsCSS hľadá zamestnanca na pozíciu vedúci/a jedálne

Mestské centrum sociálnych služieb hľadá zamestnanca na pracovnú pozíciu snázvom: Vedúci/a jedálne…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Školstvo
Práca
Oznamy
6. 3. 2025
CVČ hľadá vychovávateľov

Centrum voľného času Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovných pozícií s názvom:…

Zobraziť celý článok