11. 9. 2017
FC Malacky v strhujúcom závere zdolal Rusovce

Futbalisti FC Malacky si po napínavom priebehu v zápase 7. kola IV. ligy BFZ dokázali pripísať ďalšie tri body do tabuľky, v ktorej im patrí priebežné 1. miesto. MFK Rusovce bol húževnatý súper, ktorý preveril Malačanov pred utorkovým zápasom so Slovanom Bratislava.
 Malačanom nevyšiel vstup do zápasu. V 12. minúte sa hosťom podaril protiútok, na konci ktorého bol Peter Kogler. Nešťastný úvod stretnutia pokračoval a po dvadsiatich minútach hry skončila nepresná strela hostí po teči Štefana Kovárika za Martinom Preisom, ktorému lopta letela do protipohybu. Domácich späť do diania v 28. minúte vrátil pohotovým volejom spoza šestnástky Vladimír Ronec. Stav 1:2 vôbec nemusel vydržať do konca polčasu, už o minútu po znížení hlavou tesne minul Tomáš Mifkovič. Zopár sekúnd pred odchodom do šatní mohol Vladimír Ronec pridať svoj druhý gól v zápase, jeho pokus z priameho kopu však skončil len na brvne.
 Domáci tréner Miroslav Kéry prichystal do druhého polčasu trojité striedanie a Malacky šli za vyrovnaním už od prvých chvíľ po návrate zo šatní. Miklušičákova hlavička v 46. minúte ani Mifkovičova dvojitá strela síce ešte v bráne neskončili, avšak domáci sa tešili v 63. minúte. Pokutový kop po faule jedného z obrancov Rusoviec premenil najlepší malacký a zároveň ligový strelec Vladimír Ronec. Diváci v Zámockom parku sledovali výborný zápas, no záver stretnutia prekvapil svojou dramatickosťou zrejme každého. Zápas okrem gólov priniesol aj nepekné zranenia hosťujúceho brankára Mariana Zonygu a domáceho striedajúceho hráča Daniela Sakara, ktorý tak nestihne zápas so Slovanom. V 77. minúte unikol Pavlovi Uhrincovi Peter Kogler, ktorý svojim druhým gólom poslal Rusovce opäť do tesného vedenia. Domáci futbalisti sa však ešte nemienili vzdať a v 87. minúte dovŕšil hetrik doklepnutím do prázdnej brány Vladimír Ronec. Malačania šli za výhrou po celý nadstavený čas. Vytúženého víťazného zásahu sa dočkali v šiestej minúte nadstavenia, keď náhradný brankár hostí pustil za chrbát ľahkú strelu Pavla Michaloviča. Malacky tak mohli oslavovať vydreté, ale zaslúžené tri body.
 FC Malacky zvládol generálku na utorkový Slovnaft Cup, v tabuľke im po siedmich kolách patrí prvé miesto s jednobodovým náskokom pred Slovenským Grobom. Najbližší ligový zápas Malačania odohrajú práve v Slovenskom Grobe.

FC Malacky – MFK Rusovce 4:3 (1:2)
Góly: 28., 63. (11m), 87. Vladimír Ronec, 90+6. Pavol Michalovič – 12., 77. Peter Kogler, 19. Kristián Golej

Zostava FC Malacky: Martin Preis – Jaroslav Zváč (Daniel Sakar, Peter Mikula), Štefan Kovárik, Pavol Uhrinec, Lukáš Rupec – Jakub Hitmar (Denis Michalek), Tomáš Švec (Pavol Michalovič), Daniel Čeřovský (Jakub Mráz) – Juraj Miklušičák, Vladimír Ronec, Tomáš Mifkovič

M. Binčík

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…