28. 8. 2013
6. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku. Tento rok padne rekord!

Festival Zejdeme sa na hambálku, ktorý sa uskutoční od 11. do 14. septembra, sa tento rok po prvýkrát presunie aj mimo divadla – na ulicu. Sobota bude patriť Hambáljarmoku, na ktorý netreba lístky, všetko sa to bude variť na čerstvom vzduchu, pričom nebude chýbať divadlo, hudba, stánky, herci a veľa hambálkovskej vtipnej kaše!

Každý rok sa snažia malackí divadelníci festival Zejdeme sa na hambálku niečím obohatiť. Inak to nebude ani tento rok. Šiesty ročník sa bude okrem bohatého výberu divadiel niesť aj v znamení Hambáljarmoku, ktorý sa usadí na parkovisku pri Kultúrním domečku (teda pri kine) v Malackách prakticky na celú sobotu 14. septembra. Tento kúsok plochy tak na chvíľu nebude obstavaný autami, ale zaplní sa stánkami s cukrovinkami a najrôznejšími remeselnými výrobkami. Nezľaknite sa, prosím, ak naokolo budú pobehovať všakovaké divadelné postavičky. Nebudú chýbať zábavné hry, tvorivé dielne pre najmenších, divadlo či hudba. Pozvané sú nielen všetky zvedavé deti, ale aj tí skôr narodení, ktorým srdce piští po divadle alebo jednoducho len po pohodovej atmosfére a zábave.

O tom, že šiesty ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku bude skutočne výnimočný, svedčí aj fakt, že sa budeme na Hambáljarmoku v spolupráci so Slovenskými rekordmi pokúšať o rekord v jedení krupicovej kaše, a to nielen tak hocijakej, ale hambálkovskej vtipnej kaše. Preto vám radíme, pokojne doma celý deň nejedzte! Od rána sa totiž budú všetci návštevníci Hambáljarmoku napchávať krupičnou pochúťkou. Všetci ste na ňu srdečne pozvaní. Kaša sa bude vďaka sponzorom podávať zadarmo. Pokúsime sa tak o zápis do Slovenskej knihy rekordov v množstve zjedenej krupicovej kaše. Súčasťou programu budú tiež súťaže v jedení tejto sladkej dobroty, zapojiť sa do nich môžu malí aj veľkí, na veku nezáleží.

Okrem rozličných stánkov sa môžete tešiť na vystúpenia nielen pre deti – priamo vonku na ulici si môžete pozrieť Féder Teatro a hudobníkov Funny Fellows: Horííí… Fanúšikov Záhoráckeho divadla zas isto poteší ich predstavenie Ujek Ožgera kráľom. Ďalším pouličným divadelným zážitkom bude predstavenie Budmerického divadla, ktoré predvedie komédiu z dedinského prostredia U nás taká obyčaj. A keby vám náhodou divadelného vyžitia stále nestačilo, môžete si podebatovať s hercami pri šálke kaše a prebrať s nimi najnovšie divadelné počiny alebo len tak o tom, aký je pekný deň. Ďalšou možnosťou je sadnúť si do divadelnej čajovne, ktorá bude umiestnená na terase Kultúrního domečka.

Vstup na celý Hambáljarmok je voľný. V prípade zlého počasia sa program presunie do budovy kina, takže sa nemusíte obávať, že by ste boli o niečo ukrátení.

Hlavnými partnermi šiesteho ročníka Zejdeme sa na hambálku je Ministerstvo kultúry SR a Raiffeisen bank. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Divadlo na hambálku.


-ts-

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok