19. 2. 2024
50 gólov spečatilo postup Záhorákov do play-off

Prvýkrát v tejto sezóne nastrieľal niektorý z tímov Niké Handball extraligy 50 gólov. A boli to práve hráči HC Záhoráci Stupava/Malacky. Dali ich proti Martinu a pre klub zo Záhoria mal tento gólostroj špeciálnu príchuť. Vďaka nemu a dvom získaným bodom si prvýkrát v histórii zabezpečil účasť v play-off.

Úvodná päťminútovka bola z oboch strán nervózna, keď si obe mužstvá na svoje konto pripísali viacero chýb. Záhorákov podržal najmä kapitán Valachovič, ktorý strelil tri z prvých štyroch gólov svojho mužstva. Postupne sa k nemu pridali ďalší hráči, domácim začala vychádzať ich rýchla hádzaná a svojmu súperovi odskočili v 10. minúte na rozdiel 4 gólov. To donútilo hosťujúceho trénera zobrať si oddychový čas, ale ani to Martinu nepomohlo. Domáci „valec“ už bol naplno rozbehnutý a po ďalších 10 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 20:9. Do šatní napokon odchádzali domáci hádzanári s pohodlným vedením o 10 gólov.

Záhorákom hádzaná chutila aj v druhom polčase a k výbornému výkonu v ofenzíve pridali aj spoľahlivú obranu, ktorej svojimi výkonmi výrazne pomohli aj všetci traja brankári. V závere už plná hala žila v očakávaní, či padne päťdesiatka a to napriek tomu, že domáci hráči v zápase nehádzali jediný sedemmetrový hod. Jej prianie vypočul 15 sekúnd pred koncom najskúsenejší hráč domácich Michal Kurka, ktorý svojim ôsmym gólom v zápase stanovil konečné skóre na 50:27.

HC Záhoráci Stupava/Malacky – MHáK Martin 50:27 (26:16)

Zostava a góly HC Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – T. Baláž 1, Burnazović 1, Valachovič 8, Ristić 5, Jánoš 1, Tóth 2, Žunić 3, Kovács 3, Konečný 6, Prevaj 2, Kurka 8, Blašković 6, Grich 4, tréner B. Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva M. Rybár a B. Grich.

Najbližšie zápasy odohrajú Záhoráci 23. februára v Modre a 2. marca v Stupave. Neváhajte, a príďte ich podporiť!

Text, foto: V. Miček

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…