10. 6. 2013
3 x tvorivé leto v MCK
pre každého od 15 do 100 rokov

1. VÝTVARNÝ KURZ
8.7. – 10.7. 2013, 9:00 – 13:00, 16:00 – 20:00
lektorky: Eva Režná a Rozália Habová

Kreatívne tričko
Kurz, na ktorom si môžete na vlastnom tričku, inom odeve či doplnku vyskúšať viacero výtvarných techník / batika, maľba farby na textil, kombinovanie s maľbou na hodváb, s aplikáciami, s korálkami a našívaním krajky či šujtášov a iné/. Cieľom je inšpirovať sa a vyrobiť si niečo originálne pre radosť v tvorivom prostredí.
Cena 3-dňového kurzu je 30€. V cenu sú zahrnuté aj niektoré základné materiály a podklady. Ďalšie materiály bude možné si dokúpiť priamo na kurze alebo priniesť si z domu.

2. TVORIVÝ ATELIÉR PRE KAŽDÉHO
29. 7. – 2.8. 2013, 9:00 – 13:00 a 16:00 – 20:00
lektorka: Mgr. art.Denisa Bogdalíková

Učíme sa asambláž
(Asambláž je výtvarná technika, ktorá dáva dvojrozmernému obrazu tretiu, priestorovú dimenziu.) Budeme tvoriť reliéf na pevnej ploche skladaním a prekladaním. Oživíme si staré dvierka, nevzhľadné dvere, alebo vytvoríme originálny obraz. Krásu a zjednotenie dosiahneme povrchovou úpravou.

Krakelujme, alebo Nový povrch, starý duch
(Krakeláž je označenie pre systém trhliniek na povrchových vrstvách.) Naučíme sa vytvárať povrch pomocou krakeláže, spestríme si rôzne povrchy a maľby. Budeme maľovať akrylovými farbami a experimentovať s finálnou podobou, vyčarujeme starodávny i moderný vzhľad.

Mozaikujem, mozaikuješ, mozaikujeme
(Mozaika je plošná výzdoba, ornamentálna alebo figurálna, zostavená z drobných kociek, hranolčekov alebo rôznorodých tvarov, upevňovaných do mäkkej malty alebo tmelu.)
Tvorba mozaiky nám urobí radosť hneď trikrát. Po prvé, spracujeme rozbité kachličky, dlaždice, taniere. Po druhé, môžme zachrániť staré stolíky, tácky, kvetináče i plôtiky. Po tretie, nové dielko nás bude tešiť, lebo sme nezaťažili životné prostredie.
Cena 5-dňového kurzu je 50€. Cena len za jeden deň 13€.V cene sú zahrnuté aj niektoré základné materiály a podklady. Bude možné ďalšie materiály si dokúpiť priamo na kurze alebo priniesť si z domu.

3. OPLETAČKY, HÁČIKY A IHLICE
13. 8. – 15.8. 2013, 15:00 do 19:00
lektorka: Mgr. Biba Zelinová

Opletačky pre  babičky, dcéry a vnučky
Klbko vlny, háčik a trocha fantázie stačí na to, aby sme šikovnými rukami vykúzlili niečo pekné a užitočné. Ako na to? Čo vytvoriť? Veľa nápadov a techník si ukážeme na kurze, ktorý bude mať tri lekcie. Ukážeme si, ako sa háčkovalo kedysi a ako sa táto technika používa dnes. Ukážeme si staré a nové časopisy o háčkovaní. Aké druhy priadzí sú na háčkovanie vhodné? Aké typy háčikov existujú? Ako sa háčkovalo kedysi a dnes. Začíname… Retiazka, krátky a dlhý stĺpik, korálky – to stačí na vytvorenie háčkovaného kvetu. Čelenka, opasok alebo puzdro na drobnosti. Na týchto vecičkách si všetko ukážeme.
    Cena 3-dňového kurzu je 30€ na osobu. V cene je základný materiál, na ktorom sa budeme učiť, a zapožičanie háčikov rôznych veľkostí. Ak máte nejaké doma, môžete si ich doniesť. Donesiem aj nejaké klbká a háčiky na zakúpenie,aby ste si mohli aj doma niečo ďalšie uháčkovať. Do opletania, babičky, dcéry a vnučky! Prihlásiť sa môžete na mck@mckmalacky.sk.

Tešíme sa na vás. Na každý kurz sa môžete prihlásiť sa môžete na mck@mckmalacky.sk

3x Tvorivé leto v MCK – plagát (1,1 MB)

zdroj: MCK
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok