1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali o úspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev Atletického zväzu Bratislavy.  AC Malacky získal 25 medailí (7 zlatých, 12 strieborných a 6 bronzových). Druhá časť majstrovstiev kraja bola ešte úspešnejšia.

Naši atléti získali neuveriteľných 40 medailí, z toho 15 zlatých, 11 strieborných a 14 bronzových. Výborne si počínal dorastenec Teo Volek, ktorý zvíťazil v behu na 400 m. Po náročnej štvorstovke sa postavil aj  na štart finále šprintu na 60 m, kde zvíťazil o jednu stotinu sekundy časom 7,25 s.  Ďalší dorastenec Alex Houndjo vybojoval titul v skoku do diaľky slušným výkonom 614 cm.  V kategórii staršieho žiactva zaujala talentovaná bežkyňa Sabina Zajačková, ktorá s prehľadom zvíťazila na 800 m. Štart od štartu sa lepší Regina Slezáková, ktorá nenašla premožiteľku v behu na 60 m prekážok.  Medzi mladšími žiakmi ukázal svoju všestrannosť Viliam Straský, ktorý zvíťazil na 60 m aj na 600 m. V mladších žiačkach sa darilo Nele Staškovej, ktorá zvíťazila v skoku do diaľky aj na 60 m prekážok. Medzi najmladšími žiakmi prekvapil Erik Oliver Šimek víťazstvami v behu na 60 m a v skoku do výšky. Medzi najmladšími žiačkami sa darilo Mii Šimkovej, ktorá k nám prestúpila z  Kútov. Táto talentovaná atlétka si vybojovala prvenstvá v behu na 600 m, v skoku do výšky a dobehla druhá na 60 m.

„Športovcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu i Malaciek a vlastne celého nášho záhoráckeho regiónu, pretože v našom klube sú športovci zo všetkých kútov Záhoria. Všetkým našim priaznivcom ďakujeme za skvelú atmosféru na pretekoch,“ uviedol klub AC Malacky na svojom facebookovom profile.

• Nela Stašková, ml. žiačky, 60 m prek., diaľka
  • Regina Slezáková, st. žiačky, 60 m prek.

• Matias Michalovič, st. žiaci, 60 m prek., diaľka
  • Michaela Kováčiková, st. žiačky, 60 m prek.
  • Nela Fehérová, najml. žiačky, 60 m prek.
  • Lilly Zivčáková, dorastenky, diaľka
  • David Farkaš, ml. žiaci, vrh guľou
  • Pavlína Ort-Mertlová, dorastenky, vrh guľou
  • Alex Houndjo, dorastenci, vrh guľou
  • Alžbeta Pagáčová, ml. žiačky, vrh guľou

V rámci majstrovstiev Bratislavy sa konal aj atletický míting pre juniorov. Rebecca Slezáková v behu na 60 m zaostala iba o tri stotiny sekundy za svojím osobným maximom. Eric Houndjo si vytvoril dva osobné rekordy – v skoku do diaľky a v behu na 60 m, kde aj zvíťazil. Matej Brezina vo finále na 60 m došprintoval za Ericom, pričom už v rozbehu si zlepšil svoj osobný rekord. Svoj osobák si Matej vytvoril aj na 400 m.

Zo zdrojov AC Malacky spracoval -mb-. Foto: AC Malacky

Rebecca Slezáková tretia medzi dospelými

Na majstrovstvách SR dospelých sa zúčastnila aj výprava AC Malacky, ktorú tvorili prevažne mládežníci. Najviac sa darilo juniorke Rebecce Slezákovej,  ktorá vybojovala tretie miesto v behu na 200 m. Rebecca sa dostala do dvoch ďalších finále: na 60 m prekážok dobehla na 5. piatom mieste a na hladkých 60 m obsadila 7. miesto v čase 7,85 s. Dorastenec Teodor Volek v rozbehu dosiahol kvalitný výkon 7,11 s, čo mu stačilo na 11. miesto. Ešte lepšie si viedol v behu na 200 m, kde obsadil 6. miesto. Pre 10. miesto si na 200 m dobehol junior Matej Brezina, ktorý zároveň na 400 m skončil siedmy.

V kategórii mužov tento rok prvýkrát súťaží  Nicolas Haramia. Vo finále na 60 m prekážok obsadil 7. miesto. Dobre si viedla aj dievčenská štafeta v zložení Zálesňáková, Sabová, Morávková, Živčáková, ktorá skončila piata.

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…