4. 3. 2015
15. ročník súťaže modelárov

V sobotu 28. februára sa v priestoroch Posádkovej ubytovne Ozbrojených síl SR v Malackách konal už 15. ročník súťaže modelárov Plastic Shock. Slávnostný príhovor patril veliteľovi Dopravného krídla M. R. Štefánika plukovníkovi Petrovi Prokopovi a generálmajorovi Jurajovi Baránkovi, ktorý bol pri zrode tohto podujatia.

Je už tradíciou, že táto súťaž, ktorá je zároveň aj výstavou, otvára sezónu modelárskych súťaží na Slovensku. Inak to nebolo ani tento rok. Podujatie sa vyznačuje každoročnou stabilnou účasťou súťažiacich i divákov. A je obohatené o špeciálne ocenenie – Memoriál Grahama Wardela, pilota, ktorý tragicky zahynul 6. júna 1999. Tento rok si ho odniesol Peter Vagač.

Súťaže sa zúčastnili okrem domácich modelárov aj súťažiaci z Českej republiky. Pre 72 zúčastnených s vyše 324 modelmi bolo pripravených 13 základných kategórií. Okrem hlavných ocenení bola udelená aj špeciálna cena – Pohár veliteľa VÚ 1201 Kuchyňa, ktorú získal Ľuboš Šebík s modelom L-39 Albatros. Na záver veliteľ vyzdvihol prácu všetkých súťažiacich a organizátorov, ktorým úprimne poďakoval. Tohtoročný Plastic Shock navštívilo viac ako 400 divákov.

Text: -os/red-, foto: -naty-

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok