ŠH Malina patrila v sobotu 13. júna tanečníkom z rôznych kútov Slovenska. Viac ako 750 tanečníkov súperilo v 147 choreografiách tanečných disciplín a ako malé choreografie – sólo, duo, scénika, hip hop, show, disco a open. Porota udelila 72 hlavných cien, 6 vedľajších cien poroty a cenu primátora mesta Malacky si odnieslo Korzo Trenčín.
Viac ako 300 divákov tak mohlo vidieť mnoho tancov i to, že domáci súbor Saltatrix nesklamal a obsadil 1. a 2. miesto v detskej vekovej kategórii a 1. a 3. miesto v juniorskej vekovej kategórii. Tanečnú súťaž organizovalo tanečné štúdio Saltatrix Mestského centra kultúry pod záštitou mesta s prispením nadácie ProMalacky. Druhý ročník celoslovenskej tanečnej súťaže bol zaťažkávajúcou skúškou pre ŠH Malina aj vydareným kultúrnym podujatím.
Najbližšie vystúpenia Tanečného štúdia Saltatrix môžete vidieť 17. júna o 17.00 h v novom muzikáli The show must go on – small formation, kde sa predstavia deti, a 22. – 24. júna o 18.00 h predstavenie veľkých tanečníkov The big show must go on.
Text: A. Murániová/ red
Foto: S. Osuský
Primátor prevzal ocenenie za rozvoj hokejovej infraštruktúry. Hokejisti…
Malacky sú od minulého roka na hokejovej mape Slovenska vďaka vzniku hokejového klubu HK Malacky…
Nový cestovný poriadok a trasovanie linky C od 17. augusta
Z dôvodu uzatvorenia priecestia Radlinského a z dôvodu ďalších zmien v organizácii dopravy od…