25. 9. 2019
12. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku otvorí Hambáljarmok na nádvorí kaštieľa
Divadelný sviatok v Malackách štartuje už v sobotu 28. septembra Hambáljarmokom, ktorý sa po prvýkrát bude konať v Zámockom parku. Nebude chýbať hambálkovská vtipná kaša, choduliari, žongléri, tvorivé dielne, divadelné či iné lahôdky.  

„Hambáljarmok bude, a to  je novinka, na nádhernom nádvorí kaštieľa v Malackách. Novinkou je tiež, že bude začínať popoludní a potrvá až do večera. S divadlom pre deti i dospelých, s vtipnou kašou a s hambálkomatom, kde si budú môcť diváci pozrieť ukážky z inscenácií 17-ročného Divadla na hambálku,“ vymenúva režisér Divadla na hambálku Vlado Zetek. Divadlo spoločne s Mestským centrom kultúry Malacky pripravuje už 12. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku.
 
Program divadelného jarmoku štartuje o 14.00 h rozprávkou Nového divadla Nitra Cisárove nové šaty. Baroková crazy komédia na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena je určená divákom od 3 do 100 rokov a sľubuje zábavu i poučenie. Vo veselej nálade sa bude pokračovať aj ďalšou divadelnou chuťovkou – predstavenie Don Quijote na motívy románu Miguela de Cervantesa predvedú v Malackách dobre známi Jakub Nvota a Kamil Žiška z Túlavého divadla. O pouličné umenie a zábavu medzi jednotlivými predstaveniami sa postarajú Kyselí Krastafci

Humorne ladený bude aj večerný program – diváci sa môžu tešiť na koncert hudobno-pracovnej skupiny Vrbovskí víťazi s Braňom Jobusom. Ich priemyselný folklór na doma vyrobených hudobných nástrojoch je veľkým zážitkom. To však ešte nebude všetko. Večerné finále bude tiež veľkolepé – ohňovú šou príde predviesť Fakírka Kika.
 
Počas Hambáljarmoku nebudú chýbať ani divadelné stánky s drobným občerstvením – obľúbenou vtipnou kašou, domácimi koláčikmi, kávou, limonádami, chlebíkmi s cibuľou či domácimi nátierkami. Deti si budú môcť vyrobiť vlastné bábky v tvorivých dielňach. Program oživí originálny divadelný hambálkomat – zariadenie na výber scénky z niektorej hry Divadla na hambálku. Vstup na Hambáljarmok je voľný.
 
Festival Zejdeme sa na hambálku sa následne presunie do svojich tradičných priestorov – do budovy Kulturního domečka (kina) a do Spoločenského domu. Bohatý program bude prebiehať až do 5. októbra. Vstupenky na jednotlivé predstavenia je možné zakúpiť v kine pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.
 
Divadelný festival sa koná vďaka finančnej podpore mesta Malacky, Mestského centra kultúry Malacky, Bratislavského samosprávneho kraja a Fondu pre podporu umenia.
 
Podrobnejšie informácie: www.divadlonahambalku.sk.
 

MCK
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok