3. 8. 2018
11. ročník Záhoráckeho výstupu na Vysokú – tešíme sa dovidenia
Všetkých milovníkov prírody a turistiky pozývame na 11. ročník Záhoráckeho výstupu na Vysokú. Uskutoční sa v nedeľu 12. augusta so začiatkom o 9.00 h pri horárni Vývrat.
 
Zraz účastníkov bude o 8.00 h pred športovou halou Malina v Malackách, dopravu na Vývrat zabezpečuje mesto Malacky. Na začiatok túry je možné prísť aj vlastnou dopravou. Návrat do Malaciek sa predpokladá okolo 17.00 h. Ide o náročnejšiu túru, preto odporúčame pevnú turistickú obuv. 

Výstup sa začína z Vývratu a trvá cca 2 – 2,5 hodiny. Trasa je vyznačená turistickými značkami.
 
Memoriál Zuzky Krajčírikovej
Výstup je Memoriálom Zuzky Krajčírikovej, mladej malackej turistky, známej organizátorky rôznych podujatí pre mládež a nádejnej umelkyne – drôtenkárky. Práve ona má na skalách Vysokej upevnenú pamätnú tabuľku, ktorú sem umiestnili po jej tragickej smrti pred 10 rokmi v pohorí Vtáčnik. Organizátormi výstupu sú mesto Malacky, CVČ Malacky, MCK Malacky, Matica slovenská a obec Kuchyňa.
 
Vysoká (754 metrov n. m.)
Vysoká patrí medzi najobľúbenejšie vyhliadkové vrcholy. Je z nej vynikajúci výhľad na Záhorskú nížinu, pezinskú časť Malých Karpat či pohorie Tribeč, v prípade dobrej viditeľnosti dokonca na rakúske Alpy – masív Schneeberg. Vysoká je druhým najvyšším vrcholom Malých Karpát. Vďaka rôznorodosti terénnych tvarov a značnému výškovému členeniu sa v tejto lokalite nachádza množstvo rastlinných i živočíšnych druhov.

Tešíme sa dovidenia v nedeľu 12. augusta o 8.00 h v Malackách pred Malinou alebo o 9.00 h na Vývrate!
 
-mm-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok