11. 8. 2021
1000 míľ československých hneď dvakrát cez Malacky
Populárne preteky veteránov tento rok zavítajú do nášho mesta hneď dvakrát. Viac ako 110 posádok 110-tich veteránov zväčša z medzivojnového obdobia vyrazí vo štvrtok 12. 8. 2021 z Prahy do Bratislavy. Prvé automobily by mali prechádzať Malackami vo štvrtok poobede krátko pred 15.00. Prejazd je plánovaný po ceste č. 2. pretínajúcej Malacky. Diváci môžu automobily vidieť prechádzať ulicami Brnianska a Stupavská v smere od obce Veľké Leváre. Automobily následne dorazia do Bratislavy a až do večerných hodín si ich bude môcť verejnosť pozrieť na Hviezdoslavovom námestí. V Malackách vozidlá nebudú zastavovať, Malačania si ich budú môcť vychutnať počas prejazdu mestom. 
V piatok 13. 8. sa kolóna automobilových veteránov vyberie na kratší okruh, ktorý opäť pretne Záhorie. Ráno pôjde na Pezinskej babe o jazdu pravidelnosti do vrchu s následnou výstavou automobilov na parkovisku krátko popoludní. Posádky neskôr zamieria cez Lozorno k hradu Devín, kde si ich budú môcť obzrieť ďalší fanúšikovia automobilových veteránov. Aj v piatok sa program skončí na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V sobotu 14.8. sa posádky vyberú na záverečnú etapu z Bratislavy do Prahy a cez Malacky budú prechádzať v čase od 7.55 a v celej dĺžke cesty č. 2 po uliciach Stupavská a Brnenská v smere od Stupavy. 
Preteky veteránov 1000 míľ československých nie sú o rýchlosti, ale o pravidelnosti, vytrvalosti a kráse starých áut. Najstarším prihláseným autom je Praga Alfa z roku 1922, no za zmienku stoja aj Bugatti T37 z roku 1926, Mercedes Benz Stuttgart z roku 1938, Tatra 75 z roku 1934 a mnoho ďalších. 
Preteky 1000 míľ československých každoročne usporadúva Veteran Car Club Praha. 

 
text: Ján Hargaš, foto a plagáty: Veteran Car Club Praha
 
 Štart pretekov v Prahe
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok