14. 1. 2013
1. SFC CANARIA TEAM MALACKY víťazom Malackej ligy vo futsale!

V nedeľu 13. 1. finišovala v Športovej hale Malina Malacká liga vo futsale záverečnými súbojmi o umiestnenie prvej štvorky. Po semifinálových zápasoch sa o 3. miesto stretli mužstvá PRUTY a ŠK LÁB a vo finále ŠK ROHOŽNÝ ŠTVRTOK proti 1. SFC CANARIA TEAM MALACKY.

V súboji o tretie miesto si diváci prišli na otvorený, rýchly futsal s množstvom pekných akcií a gólov. Úvod stretnutia patril hráčom ŠK Láb, ktorí sa ujali vedenia hneď z prvej akcie. Skúsenejší hostia v prvej polovici zápasu umne eliminovali akúkoľvek snahu súpera o vyrovnanie a čakali na voľné okienka v obrane Prútov. Duel mal spád, akcie sa striedali na oboch stranách, konštrukcia brán zopárkrát pomohla obom mužstvám. Sekundu pred koncom polčasu sa Láb presadil ešte raz po rohovom kope a do kabín išiel so sľubným výsledkom 2-0. Lenže druhý polčas spustil ich súper gólový uragán. V rozmedzí jednej minúty bolo vyrovnané a rozbehnuté Prúty naďalej búšili do zaskočených hráčov Lábu. Fanúšikovia nečakali dlho a Prúty sa ujali vedenia, ktoré zvyšovali aj zásluhou power-play, ktorú sa Láb odhodlal hrať. Výsledok 8-3 pre Láb vyznel možno kruto, ale druhý polčas bol v réžií ich súpera.

Finálový duel ponúkol síce o čosi menej gólov, ale bol to napínavý zápas až do poslednej sekundy. Taká pikoška – na súpiske Rohožného Štvrtka figurovali štyria kmeňoví hráči Canarie Malacky. Bol to zápas hodný finále, obe mužstva hrali pozorne, v nasadení a takticky. Po samostatnom nájazde Hájeka sa vedenia ujali hráči Rohožného Štvrtka, aby hneď nato kontrovala Canaria. Polčas 1-1 sľuboval drámu až dokonca, čo stretnutie aj potvrdilo. Každý z aktérov finále ponúkol to najlepšie čo vedel, stretnutiu nechýbalo nič a aj diváci pomohli svojou prítomnosťou k krásnemu vyvrcholeniu celej ligy. Postupne sa skóre menilo, ale vždy dokázalo jedno či druhé mužstvo odskočiť o gól, aby ho o pár minút súper dorovnal. Rozhodujúci okamih nastal 3 minúty pred koncom a Canária sa ujíma vedenia rozhodujúcim gólom. Aj napriek power-play sa podarilo Canarii udržať najtesnejší náskok a stať sa tak víťazom Malackej ligy.

Na záver sa konalo slávnostné odovzdávanie cien za umiestnenie ako i za individuálny výkon. Najlepším strelcom ligy sa stal hráč Prútov Marko Lorinczi, najlepším brankárom Brankár zdolaného finalistu Marek Adamovič a najlepším hráčom ligy sa stal Tomáš Hájek z vítaznej Canarie. Týmto by sme sa radi poďakovali všetkým účastníkom  ligy za prístup, fair-play a predvedenú hru ako i organizátorom a ľuďom pracujúcich okolo tohto športového podujatia. Taktiež patrí vďaka fanúšikom, ktorí si postupne našli cestu na zápasy a dokázali oceniť hru mužstiev a vytvoriť im príjemné prostredie. Veríme, že sa takto stretneme aj o rok.

SUMÁR
Semifinále – 1. zápasy –  6. 1. 2013

1.SFC CANARIA TEAM MALACKY : PRÚTY  5:2 (4:0)
Góly: 2 Pavol Michalovič, 2 Tomáš Hájek, Rastislav Havlík – 2 Marko Lorinczi.
Žltá karta: Roman Pálka.

ŠK ROHOŽNÝ ŠTVRTOK : ŠK LÁB  9:5 (5:2)
Góly: 3 Jakub Nemec, 2 Róbert Vaniš, 2 Peter Uhrinec, Filip Kalanka, Martin Petrík – 3 Martin Galajda, 2 Rastislav Salbot.
Žltá karta: Róbert VANIŠ.

Semifinále – 2. zápasy – 12. 1. 2013

1.SFC CANARIA TEAM Malacky : PRÚTY (4:5) (2:3)
Góly: 2 Rastislav Havlík, Marek Horváth, Pavol Michalovič – 2 Dominik Bartoš, Martin Antálek, Karol salay, Marko Lorinczi
Žltá karta: Ondrej Klempa – Roman Pálka

LÁB – ŠK ROHOŽNÝ ŠTVRTOK 4:8 (1:5)
Góly:2 Branislav Honz, Sebastian Woltemar, Milan Matyáš – 5 Róbert Vaniš, 2 Marek Zajíc, Jakub Nemec

Zápas o 3.  miesto 13. 1. 2013
PRÚTY – ŠK LÁB 8:3 (0:2)
Góly – 2 Martin Antálek, 2 Karol Salay, 2 Marko Lorinczi, Dominik Bartoš, Roman Sirota – Rastislav Salbot, Martin Galajda, Branislav Honz

Finále 13. 1. 2013
1.SFC Canaria Team Malacky- ŠK Rohožný Štvrtok 4:3 (1:1)

Góly – 2 Tomáš Hájek, Rastislav Havlík, Martin Baláž – Andrej Jankovič, Marek Zajíc

Umiestnenie:
1. 1.SFC Canaria Team Malacky
2. ŠK Rohožný Štvrtok
3. Prúty
4. ŠK Láb

Individuálne ocenenie:

Najlepší strelec – Marko Lorinczi (Prúty)

Najlepší brankár – Marek Adamovič (ŠK Rohožný Štvrtok)

Najlepší hráč – Tomáš Hájek (SFC Canaria Team Malacky)

Text, foto: Peter Nerád

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…