7. 4. 2015
1.SFC Canaria Team Malacky po futsalovej sezóne
S odstupom pár týždňov po ukončení sezóny 2014/2015 nastal vhodný okamih na zhodnotenie účinkovania 1. SFC Canaria Team Malacky v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži vo futsalovej Openlige očami prezidenta klubu Pavla Fehéra. Mužstvo ako nováčik súťaže obsadilo konečné 8. miesto z celkového počtu 9 mužstiev, čo je pre nás sklamaním a nenaplnením predsezónneho cieľa. Treba sa však pozrieť na viaceré aspekty, ktoré k tomu viedli.

Tým prvým bola príprava mužstva na sezónu, ktorá sa nezačala v dostatočnom predstihu, čím ostal len krátky čas na tréningový proces. Počas uskutočnených tréningových jednotiek v prípravnom období i počas sezóny sme sa však snažili spraviť maximum. Druhým aspektom bolo, že sme podcenili súťaž, akou bezpochyby Openliga je. Čo by v Bratislave stačilo na lepšie umiestnenie, tu určite nie. Teraz to už vieme a je len na realizačnom tíme a na hráčoch, ako sa k tomu postavia.

Ďalším aspektom, ktorý zavážil, bolo novo sa tvoriace mladé mužstvo. Množstvo hráčov sa stretlo len s regionálnymi súťažami na úrovni okresu, nemali skúsenosti so súťažou typu Openligy, čo sa vo viacerých zápasoch prejavilo. Dosť často sme prehrali len o jeden či dva góly a aj tie sme inkasovali v záveroch stretnutia, čím sa len potvrdzujú slová o mladom mužstve plnom neskúsených hráčov. V niektorých momentoch nám však chýbalo aj povestné šťastie, aby mohlo byť na našom konte viac bodov. Stretávali sme sa s mužstvami, ktoré boli nabité hráčskymi individualitami, čo veľakrát rozhodlo zápas. V našom tíme bolo menej vodcovských osobností ako po minulé roky a niektorí hráči, od ktorých sa čakalo, že potiahnu v dôležitých chvíľach, zaostali za očakávaním. Kolektív hráčsky vybuchol len v troch stretnutiach, v ktorých sme sa predstavili vo veľmi zlom svetle. Pracovali sme s chalanmi, ktorí odohrali celú sezónu v rovnakom zložení, s výnimkou posledných dvoch stretnutí, keď zaskočili iní hráči, ktorým pre zmenu chýbala tréningová prax.

K pohybu prišlo aj na funkcionárskych miestach. Prvé tri zápasy sezóny som mužstvo viedol ako tréner ja, potom ho pre moju zaneprázdnenosť po dohode prebral tandem Pavol Michalovič (hrajúci tréner) a Lukáš Višváder. Výraznou posilou pre klub bol príchod Adama Dvorana, ktorý zastáva pozíciu ISSF manažéra a jeho rukopis je už cítiť. Novou tvárou je i Lukáš Višváder, ktorý popri práci asistenta trénera pracoval, resp. staral sa i o marketing nášho klubu.
Máme pred sebou veľa práce počas prípravného obdobia na ďalší ročník futsalovej Openligy, v ktorej by sme určite nechceli chýbať. Dúfame, že sa nám podarí vybudovať schopné mužstvo, ktoré bude konkurovať najlepším a biť sa o popredné miesta. Hráči si však musia uvedomiť, že bez zodpovedného prístupu k tréningom a zápasom sa futsal na takej vysokej úrovni hrať nedá. Openliga im dáva možnosť prezentovať seba, svoje mesto i región.

Všetko bude samozrejme záležať i od toho, ako budú funkcionári klubu úspešní pri nadväzovaní spolupráce so sponzormi a partnermi, pomocou ktorých bude možné opäť zastrešiť takú náročnú súťaž. Pri našom úsilí o zmysluplný rozvoj tohto športu zisťujeme, aké dôležité je mať na svojej strane podporu mesta Malacky, bez ktorej sa nezaobídeme.    

Chcem sa ako prezident klubu poďakovať celému realizačnému tímu, hráčskemu kolektívu a ľuďom, ktorí pracovali na organizácii domácich zápasov – menovite sú to: hlásateľ  J. Gelinger, zvukár O. Procházka, rozhodca pri stolíku L. Havlík, fotograf L. Krajčír a chlapci z SBS. Poďakovanie patrí samozrejme i našim najvernejším fanúšikom, ktorí si našli cestu do ŠH Malina na naše domáce zápasy a po celý čas sme mali ich podporu. Veríme, že im v budúcnosti dokážeme pripraviť viac futsalovej radosti.

Pavol Fehér
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok